přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Nucleo_NLog_v2G__Winamp____vzhled_pro_Sayonaru.jpg

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


01_Sayonara.png

Jednoduchá otázka. Můžeme očekávat nějaké nové vestavěné motivy vzhledu v Sayonaře 1.x, takové, jakých je spousta pro Winamp 2 nebo 3 či 5?

Windows_98.jpg

Almost_Winamp_3.jpg

Zajímá mě vzhled přehrávače, který se už už blíží verzi 1.0, což by mělo po vydání verze 1 či následující znamenat, že by byl k mání i pro Windows. Vzhled zajisté pomává dotvářet požitek z přehrávané hudby. V současnosti je na výběr z tmavého a světlého motivu.
Trigun.jpg
Podle autora programu: "People may easily create a css file and play around with it themselves. Maybe one should make a public call for ideas. I guess some designers would love to put all their efforts into it". :)

Metro.jpg

Přidávání funkcí pro nadcházející verzi přehrávače Sayonara 1.0 je v současnosti zmrazeno a program připraven ke zkoušení. Pokud si dobře pamatuji, ze dřívějších vyjádření vývojáře Sayonary Lucia Carrerase usuzuji, že 1.0 je mezníkem, kdy by se možnost užití programu měla rozšířit i na Windows, nebo by na tom měl pracovat, jakmile vývoj postoupí na verzi 1.
AlpineAmp.jpg
Mně ale zajímá, zda by bylo možné zvětšit počet motivů/témat/skinů, prostě zvýšit počet možností, jak upravit vzhled přehrávače převlečením do jiného kabátku. Pro inspiraci se i vzhledem k ideovým zdrojům programu nabízí řady 2 a 3 přehrávače Winamp. Stačí se podívat na stránky, jako jsou Winamp Heritage - Winamp skins nebo customize.org - Most Popular Winamp Skins (např. dvojková řada má velkou přehlídku témat na Most Popular Winamp 2.x Skins) a o přísun spousty nápadů k napodobení (okopírování) je postaráno.

Jak si tak vybavuju při vzpomínání na doby, kdy jsem používal Winamp a zkoušel jsem měnit vzhled, jedním z těch, které mě něčím zaujaly byl třeba Nucleo NLog v2G, nebo podobný, viz ukázka níže.

Nucleo_NLog_v2G__Winamp____vzhled_pro_Sayonaru.jpg
Luciovi Carrerovi tato myšlenka zní svůdně, ale kruci, je to z jeho pohledu docela dost těžká práce, která by jej stála příliš mnoho času. Říká, že lidé mohou lehce vytvořit soubor CSS a hrát si s tím sami. Někdo by mohl veřejnost vyzvat, aby přišla se svou troškou do mlýna. S nadsázkou hádá, že někteří umělci (grafici) by se tomu rádi věnovali. Sám se však hodlá soustředit na programování.

Nucleo_REVO.jpg

Rád bych v přehrávači, jak plyne z uvedeného, viděl jako volbu témata, kde inspirace by mohla přijít třeba ze stránek se "skiny" pro Winamp. Měl bych tedy návrh, pokud by se tato informace mohla dostat k někomu (lidem), kteří by si s tím dokázali poradit a měli samozřejmě zájem a chuť, aby se do toho pustili. Jako šablona pro začátek by mohl pomoci například soubor AmpBase, jestli těm poznámkám k tomuto motivu dobře rozumím: "its not a skin. its a template. and very useful. if you ever want to make a winamp2 skin, use it, it will save you lots of troubles".
AmpBase.jpg
Děkuji

07_Sayonara.png

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Pavel Fric

Pavel Fric
Public Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »