přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Adobe Creative Cloud v Linuxu snadno a rychle

Adobe Creative Cloud v Linuxu snadno a rychle

PlayOnLinux

Aplikace z balíku Adobe Creative Cloud (tedy Photoshop, Illustrator a další) lze v Linuxu úspěšně provozovat prostřednictvím Wine. Ke snadnému zprovoznění poslouží nový skript pro PlayOnLinux.


Mnozí uživatelé jiných systémů nechtějí přejít na Linux kvůli tomu, že pro něj není k dispozici software, který potřebují používat. Takovým softwarem jsou například aplikace z balíku Adobe Creative Cloud, například Photoshop, Illustrator a různé další. Je sice možnost provozovat je přes Wine, ale při běžném spuštění se to nemusí vždy podařit. Existuje totiž více různých verzí instalátorů a některé s Wine nefungují.

Corbin Davenport proto připravil skript pro PlayOnLinux, což je nadstavba Wine, která přizpůsobuje jeho vlastnosti konkrétním aplikacím. Skript ohlídá všechny důležité věci, které jsou pro úspěšnou instalaci potřeba. Předpokladem samozřejmě je, že jste se zaregistrovali u firmy Adobe a získali identifikátor Adobe ID. U většiny aplikací také musíte platit předplatné, jinak (po skončení zkušebního období) fungovat nebudou.

Adobe Application Manager v Linuxu (zdroj: OMG! Ubuntu!) Adobe Application Manager v Linuxu (zdroj: OMG! Ubuntu!)

Nahoru

Příspěvky

Adobe Creative Cloud v Linuxu snadno a rychle
Tomáš 11. 10. 2017, 12:41:10
Odpovědět  Odkaz 
Zní to zajímavě...jen by mě zajímalo, jestli je zároveň k tomu nějak řešen například colormanagement...tzn., aby se zobrazené barvy v takto simulované prostřední chovaly správně a nedocházelo k barevnám posunům...a další věc...nejběžnější kalibrační sondy pro kalibraci barev monitoru nejsou většinou v linuxu podporovány, jak tedy zajistit kalibraci monitoru sondou?..obsažené kalibrační programy na oko není opravdu příliš přesná metoda...Adobe beru jako profesionální software pro tvorbu grafiky a bylo by tedy riskantní, když už zaplatím značnou částku za software, aby nebylo 100% jisté, že výsledek z hlediska barev bude v pořádku
Re: Adobe Creative Cloud v Linuxu snadno a rychle
Wrunx 12. 10. 2017, 17:41:32
Odpovědět  Odkaz 
Jedna z tvrdošíjných DTP pověstí se jmenuje "kalibrovaný monitor". Dovolím si přispět svým osobním názorem. Vzhledem k tomu, že monitor je RGB a svítí, kdežto papír nesvítí a barvy se na něj skládají v opačné logice než v luminoforech, obraz monitoru nikdy nikomu nebude odpovídat tisku. Rozhodně ne do doby, dokud se někomu nepodaří nakreslit na papír bílé světlo baterky :-D
Kalibrovaný monitor je o tom, že ukazuje barvy pořád stejně špatně (rozumějme: se stejnou odchylkou, od toho se kalibruje). A ne že je ukazuje jeden den tak, a za dva dny jinak. Řešení? Naučte se barvit podle čísel, jako staré generace barvičů. Pak budete mít jistotu že co změříte, bude v souboru (pozor: to nemusí vůbec znamenat, že to pak bude i v tisku! Od dat na papír je ještě dlouhá a kostrbatá cesta ;-)
Adobe Creative Cloud v Linuxu snadno a rychle
Tomáš 13. 10. 2017, 11:34:02
Odpovědět  Odkaz 
Určitě...je to jeden z možných pohledů...moje zkušenost z dlouholeté praxe je ale taková, že pokud připravuji data pro tisk, tak je dobré dopředu vidět, jaký bude výsledek...obzvlášť pokud děláte složitější retuše a montáže, tak pokud vám monitor některé drobnosti už neukáže, ale v tisku pak jsou máte celkem vážný problém...aspoň takto všechny grafická studia fungují...odchylka vždy samozřejmě nějaká bude...ale rozdíl je, jestli je do 5% nebo 20%...Z praxe také vím, že zákazník většinou před schválením díla a jeho realizací v tisku požaduje vidět, jak "to bude vypadat" ...což bez zkalibrovaného monitoru, případně následně zkalibrovaného nátisku nedocílíte.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz