přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Asynchronní detekce zařízení pro Linux

Asynchronní detekce zařízení pro Linux

Linux

Vývojáři pracují na asynchronní detekci zařízení v linuxovém jádře, která by umožnila dále zrychlit start systému.


Aktuální verze linuxového jádra nepodporuje asynchronní detekci zařízení, což znamená, že pokud při startu systému trvá některá detekce delší dobu, start se tím zdrží. Systém Chrome OS přitom asynchronní detekci podporuje. Dmitrij Torokov pracuje spolu s dalšími vývojáři na tom, aby se objevila i v Linuxu.

V pátek bylo dokončeno osm patchů založených právě na zmíněné implementaci pro Chrome OS, které společně s dřívějšími úpravami jádra přidávají do jádra podporu asynchronní detekce. Dmitrij Torokov má dokonce i experimentální patch, se kterým se mu povedlo zvládnout kompletně asynchronní start jádra na platformě Rockwell; na většině systémů by ale jeho použití mohlo způsobovat problémy.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog