přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Budoucí verze Fedory budou „atomičtější“

Budoucí verze Fedory budou „atomičtější“

Fedora

Podle Paula Frieldse z týmu Fedora Engineering by měly být budoucí verze distribuce Fedora „atomičtější“, ve smyslu ucelených a snadno vratných změn. Vyzkoušet by se to mělo u verze 23, u další verze už by měla být oficiální podpora.


Paul Frields, vedoucí týmu Fedora Engineering ve firmě Red Hat, hovoří ve svém blogu o současnosti a budoucnosti verzí distribuce Fedora. Už ve verzi 21 jsou k dispozici tři edice: Workstation, Cloud a Server. Tím by však proměna ohledně systému verzí neměla skončit.

V budoucnu by vydávání verzí mělo být „atomičtější“, tedy nová verze by byla sadou ucelených a ohraničených změn, které by se daly snadno vrátit zpět, pokud by bylo třeba. Něco takového už dnes zkouší Project Atomic. Dosud se totiž systém již krátce po instalaci konkrétní verze „posune“ do obtížně specifikovatelného stavu (v závislosti na tom, které balíčky se aktualizují a které ne), ve kterém se špatně diagnostikují a řeší problémy.

Nový systém verzí by se měl experimentálně zavést u Fedory 23 (aspoň u jedné z edic), u verze 24 už by měl být podporován jako oficiální.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog