Embarcadero
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Chromodo: nebezpečný „bezpečný“ prohlížeč

IT Systems - Alza Media (Publero)

Chromodo: nebezpečný „bezpečný“ prohlížeč

Hrozba

Ve webovém prohlížeči Chromodo, který vytvořila firma Comodo na základě browseru Chromium a nabízí ho jako součást svého bezpečnostního balíčku, byla nalezena závažná chyba.


reklama

Firma Comodo, která je známa především jako certifikační autorita, vytvořila svůj webový prohlížeč Chromodo, který je založen na open-source browseru Chromium (jenž je základem hlavně pro Google Chrome). Tento prohlížeč poskytuje jako součást svého bezpečnostního balíčku (dříve měla firma obdobnou aplikaci Comodo Dragon).

Tým Google Security Research zjistil, že prohlížeč Chromodo trpí závažnou bezpečnostní chybou. Především má tento browser vypnutou same-origin policy, takže hrozí, že mohou weby (napadené útočníky například přes XSS) komunikovat s jinými servery, než mají. Předmětem kritiky jsou i různé agresivní a „šedé“ praktiky prohlížeče, například použití vlastního nastavení DNS.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 5
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

RAD Studio 10.2 Tokyo PREVIEW

Embarcadero a jeho místní zastoupení, společnost Embt.biz pořádají živou technickou prezentaci, která představí nejnovější verzi sady nástrojů Embarcadero RAD Studio 10.2 "Tokyo". Dozvíte se o nových komponentách i úpravách prostředí, které zjednodušují a urychlují práci programátorů.

Pokračování ...