přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Edice CZ.NIC vydává knihu o LibreOffice Writeru

Edice CZ.NIC vydává knihu o LibreOffice Writeru

LibreOffice Writer

Elektronická verze knihy je stejně jako všechny dosud vydané tituly volně ke stažení na https://knihy.nic.cz .


LibreOffice celosvětově využívá zhruba 50 milionů uživatelů. V České republice se jedná odhadem o stovky tisíc uživatelů. Zejména jde o veřejné instituce, školská zařízení, ale i některé podniky. Právě jim by mohla přijít vhod nová kniha o LibreOffice Writeru, kterou aktuálně vydává sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. Jde o již devátou publikaci vycházející v rámci projektu Edice CZ.NIC. Autorem titulu je známý propagátor opensourcových řešení Vlastimil Ott. Kniha nebude pouhou uživatelskou příručkou, nýbrž uceleným úvodem do práce s opensourcovým textovým editorem. Elektronická verze knihy je stejně jako všechny dosud vydané tituly volně ke stažení na https://knihy.nic.cz. Na této internetové adrese si mohou zájemci objednat také tištěnou verzi, kterou získají za 399 korun, v případě objednání přes IPv6 je její cena o 50 korun nižší.

„Na začátku roku 2014 jsem na svém blogu vydal článek, v němž oznamuji záměr vydat knihu věnovanou LibreOffice. Vedly mě k tomu dva důvody – jednak rukopis knihy psané o OpenOffice.org v šuplíku, jednak přetrvávající absence jakékoliv aktuální knihy na toto téma. Na mou výzvu se sešel dostatek reakcí, ale hlavně jsem poměrně rychle našel respektovaného vydavatele,“ říká autor knihy Vlastimil Ott.

„Dlouhodobě se snažíme vzdělávat uživatele Internetu v České republice a jsme velice rádi, že můžeme českým fanouškům opensource textového editoru LibreOffice Writer nabídnout titul, po němž řada z nich volala. Vlastimil Ott je zkušený lektor a propagátor otevřeného software a zároveň zdatný uživatel LibreOffice. Čtenář díky tomu v jeho knize najde nejen dobře zpracovaný výklad, ale také praktický návod, jak využívat funkcionality LibreOffice Writeru,“ řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel CZ.NIC.

Edice CZ.NIC je jedním z řady osvětových projektů správce české národní domény. Cílem této aktivity je vydávat odborné, ale i popularizační publikace spojené s Internetem a jeho technologiemi.

První publikací vydanou již v roce 2008 bylo druhé vydání populární knihy IPv6 od Pavla Satrapy (na stránkách Edice CZ.NIC najdou zájemci již její třetí vydání). Po ní následovaly publikace Pro Git Scotta Chacona, Ponořme se do Python(u) 3 od Marka Pilgrima, Báječný svět elektronického podpisu Jiřího Peterky, Tvorba open source softwaru od Karla Fogela, Internet jako objekt práva od Jána Matejky a Buď pánem svého prostoru od autorů Linda McCarthy a Denise Weldon-Siviy. Vedle tištěných verzí vychází v této edici současně i elektronická podoba knih.Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz