SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, EMC urychluje přechod na open source

CADservis

EMC urychluje přechod na open source

EMC

Firma EMC představila soubor otevřených řešení RackHD určených k velkorozsahové správě a orchestraci serverových a síťových prostředků. Ohlásila i dvě další novinky v oblasti open source.


Společnost EMC Corporation oznámila uvedení produktu RackHD (Rack ‘H’ ‘D’). Produkt je souborem řešení pro velkorozsahovou správu a orchestraci serverových a síťových prostředků; vznikl s cílem automatizovat základní úkoly na různém hardwaru v datových centrech. RackHD je rozšiřován pod licencí Apache, zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

Komunita projektu CoprHD (softwarově definovaný řadič úložišť) vydala novou verzi 2.4. Navázala také spolupráci s firmou Intel a s Oregonskou státní univerzitou; spolupráce se týká podpory pro úložiště třetích stran a integraci s OpenStackem.

CoprHD je komunitní otevřenou verzí proprietárního řadiče ViPR Controller firmy EMC.

Třetí novinkou u EMC je nová verze 0.3 otevřeného orchestračního enginu REX-Ray. Přidává podporu pro EMC VMAX, EMC Isilon a Google Compute Engine (GCE).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog