přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, FFmpeg se vrací do Ubuntu

FFmpeg se vrací do Ubuntu

FFmpeg

Linuxová distribuce Ubuntu nyní obsahuje multimediální sadu Libav, která vznikla v roce 2011 na základě staršího a stále aktivně vyvíjeho projektu FFmpeg. Do verze 15.04 se však zřejmě FFmpeg vrátí.


Multimediální sada FFmpeg je složena z řady komponent (knihoven a utilit) umožňujících práci s velkým množstvím audio- a videoformátů. V roce 2011 byl na jejím základě založen nový projekt: Libav. Důvodem k forku byly především neshody mezi vývojáři ohledně řízení projektu. Protože správce příslušných balíčků pro Debian a Ubuntu byl členem právě té skupiny, která odešla z týmu FFmpeg a založila Libav, dostala se brzy nová sada do těchto distribucí.

Pro připravené Ubuntu 15.04 se ale chystá návrat FFmpeg. Je to další krok následující po tom dřívějším, kdy byl připraven balíček s FFmpeg pro Debian, a to s možností nainstalovat ho do systému vedle balíčku s Libav. V balíčku chystaného vydání Ubuntu je připravena aktuální verze FFmpeg, tedy 2.4.3.

Je lepší FFmpeg nebo Libav? To nelze jednoznačně říct. Každá z těchto implementací má své výhody a nevýhody. Vývoj FFmpeg probíhá aktivněji a začleňují se i kusy kódy z Libav (opačně to obecně neplatí, vývojáři Libav se snaží být nezávislí na FFmpeg).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos