přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, FFmpeg se vrací do Ubuntu

FFmpeg se vrací do Ubuntu

FFmpeg

Linuxová distribuce Ubuntu nyní obsahuje multimediální sadu Libav, která vznikla v roce 2011 na základě staršího a stále aktivně vyvíjeho projektu FFmpeg. Do verze 15.04 se však zřejmě FFmpeg vrátí.


Multimediální sada FFmpeg je složena z řady komponent (knihoven a utilit) umožňujících práci s velkým množstvím audio- a videoformátů. V roce 2011 byl na jejím základě založen nový projekt: Libav. Důvodem k forku byly především neshody mezi vývojáři ohledně řízení projektu. Protože správce příslušných balíčků pro Debian a Ubuntu byl členem právě té skupiny, která odešla z týmu FFmpeg a založila Libav, dostala se brzy nová sada do těchto distribucí.

Pro připravené Ubuntu 15.04 se ale chystá návrat FFmpeg. Je to další krok následující po tom dřívějším, kdy byl připraven balíček s FFmpeg pro Debian, a to s možností nainstalovat ho do systému vedle balíčku s Libav. V balíčku chystaného vydání Ubuntu je připravena aktuální verze FFmpeg, tedy 2.4.3.

Je lepší FFmpeg nebo Libav? To nelze jednoznačně říct. Každá z těchto implementací má své výhody a nevýhody. Vývoj FFmpeg probíhá aktivněji a začleňují se i kusy kódy z Libav (opačně to obecně neplatí, vývojáři Libav se snaží být nezávislí na FFmpeg).

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »