přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 43: ochrana proti sledování, vyhledávací doporučení, vývojářská vylepšení

EDU Trainings IT školení

Firefox 43: ochrana proti sledování, vyhledávací doporučení, vývojářská vylepšení

Mozilla Firefox

Nový Mozilla Firefox 43 přináší například vylepšenou ochranu proti sledování, doporučení pro vyhledávání a především pořádná balík vývojářských novinek.


Webový prohlížeč Mozilla Firefox má novou verzi 43, jejíž novinky jsou věnovány především vývojářům. Pro ně si tvůrci připravili například podporu pro serverové logy, zobrazování animací na časové ose, ochranu obsahu proti modifikacím (SRI) při doručování přes CDN, nové GUI pro WebIDE (s postranním panelem) nebo podporu vlastnosti „transform-origin“ na elementech SVG.

Ovšem i běžní uživatelé mají ve FF 43 své novinky. Soukromé prohlížení umožňuje nyní chránit proti sledování dalšími nástroji, 64bitovou verzi pro Windows si lze stáhnout ze stránky pro stahování, ve vyhledávání prostřednictvím adresního řádku přibyla doporučení a vstupní pole v systémech Windows 8 a novějších podporují virtuální klávesnici (na obrazovce).

V mobilní verzi přibyla například možnost označování přečtené/nepřečtené v seznamu k přečtení, indikátor zvuku na panelu nebo sdílení URL s vybraným textem, došlo také ke zlepšení přístupnosti.

Nahoru

Příspěvky

Firefox 43: ochrana proti sledování, vyhledávací doporučení, vývojářská vylepšení
ellvis 16. 12. 2015, 22:13:47
Odpovědět  Odkaz 
Trochu mrzuté je to, že už neumiestňujú aktuálne verzie do adresárov "latest", používam script, ktorý porovná nainštalovanú verziu s latest a prípadnú novšiu stiahne a prebalíčkuje pre Slackware. Toto už teda nefunguje.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

QuAI – efektivní řešení pro vývoj aplikací umělé inteligence

qnap_quai100.pngAplikace a služby na bázi umělé inteligence (AI) jsou na trhu stále žádanější, a proto rychle roste i poptávka po výpočetních prostředích, která umožňují efektivně budovat, cvičit, optimalizovat a zavádět modely pro strojové učení. QNAP na tuto poptávku reaguje a nabízí výpočetní platformu s názvem QuAI založenou na výkonu a flexibilitě zařízení QNAP NAS. Díky QuAI se z NAS zařízení QNAP stává výkonný akcelerátor strojového učení.

Pokračování ...


EDU Trainings

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Lokia