přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 43: ochrana proti sledování, vyhledávací doporučení, vývojářská vylepšení

POINT.X

Firefox 43: ochrana proti sledování, vyhledávací doporučení, vývojářská vylepšení

Mozilla Firefox

Nový Mozilla Firefox 43 přináší například vylepšenou ochranu proti sledování, doporučení pro vyhledávání a především pořádná balík vývojářských novinek.


reklama

Webový prohlížeč Mozilla Firefox má novou verzi 43, jejíž novinky jsou věnovány především vývojářům. Pro ně si tvůrci připravili například podporu pro serverové logy, zobrazování animací na časové ose, ochranu obsahu proti modifikacím (SRI) při doručování přes CDN, nové GUI pro WebIDE (s postranním panelem) nebo podporu vlastnosti „transform-origin“ na elementech SVG.

Ovšem i běžní uživatelé mají ve FF 43 své novinky. Soukromé prohlížení umožňuje nyní chránit proti sledování dalšími nástroji, 64bitovou verzi pro Windows si lze stáhnout ze stránky pro stahování, ve vyhledávání prostřednictvím adresního řádku přibyla doporučení a vstupní pole v systémech Windows 8 a novějších podporují virtuální klávesnici (na obrazovce).

V mobilní verzi přibyla například možnost označování přečtené/nepřečtené v seznamu k přečtení, indikátor zvuku na panelu nebo sdílení URL s vybraným textem, došlo také ke zlepšení přístupnosti.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 3,91 | Hodnotilo: 11
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Firefox 43: ochrana proti sledování, vyhledávací doporučení, vývojářská vylepšení
ellvis 16. 12. 2015, 22:13:47
Odpovědět  Odkaz 
Trochu mrzuté je to, že už neumiestňujú aktuálne verzie do adresárov "latest", používam script, ktorý porovná nainštalovanú verziu s latest a prípadnú novšiu stiahne a prebalíčkuje pre Slackware. Toto už teda nefunguje.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

Hledáme externí spolupracovníky - staňte se zpravodajem LinuxEXPRES.cz

Hledáme nadšence do Linuxu a open source technologií, kteří by měli zájem přispívat na LinuxEXPRES.cz. Příležitostně, nebo i pravidelně, podle svých možností. Hledáme externí spolupracovníky, kteří se zajímají, co je nového kolem Linuxu a chtěli by se o získané informace podělit, přispět komentářem nebo článkem o svých zkušenostech s různými technologiemi a jejich uplatněním.

Pokračování ...