přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 43: ochrana proti sledování, vyhledávací doporučení, vývojářská vylepšení

Firefox 43: ochrana proti sledování, vyhledávací doporučení, vývojářská vylepšení

Mozilla Firefox

Nový Mozilla Firefox 43 přináší například vylepšenou ochranu proti sledování, doporučení pro vyhledávání a především pořádná balík vývojářských novinek.


Webový prohlížeč Mozilla Firefox má novou verzi 43, jejíž novinky jsou věnovány především vývojářům. Pro ně si tvůrci připravili například podporu pro serverové logy, zobrazování animací na časové ose, ochranu obsahu proti modifikacím (SRI) při doručování přes CDN, nové GUI pro WebIDE (s postranním panelem) nebo podporu vlastnosti „transform-origin“ na elementech SVG.

Ovšem i běžní uživatelé mají ve FF 43 své novinky. Soukromé prohlížení umožňuje nyní chránit proti sledování dalšími nástroji, 64bitovou verzi pro Windows si lze stáhnout ze stránky pro stahování, ve vyhledávání prostřednictvím adresního řádku přibyla doporučení a vstupní pole v systémech Windows 8 a novějších podporují virtuální klávesnici (na obrazovce).

V mobilní verzi přibyla například možnost označování přečtené/nepřečtené v seznamu k přečtení, indikátor zvuku na panelu nebo sdílení URL s vybraným textem, došlo také ke zlepšení přístupnosti.

Nahoru

Příspěvky

Firefox 43: ochrana proti sledování, vyhledávací doporučení, vývojářská vylepšení
ellvis 16. 12. 2015, 22:13:47
Odpovědět  Odkaz 
Trochu mrzuté je to, že už neumiestňujú aktuálne verzie do adresárov "latest", používam script, ktorý porovná nainštalovanú verziu s latest a prípadnú novšiu stiahne a prebalíčkuje pre Slackware. Toto už teda nefunguje.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »