přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Firefox 56: screenshoty, HW akcelerace AES-GCM, vylepšené nastavení

Veeam

Firefox 56: screenshoty, HW akcelerace AES-GCM, vylepšené nastavení

Firefox

Nová verze 56 webového prohlížeče Mozilla Firefox přinesla funkci Firefox Screenshots, hardwarovou akceleraci šifrování AES-GCM, různá vylepšení uživatelských nastavení a další novinky. V mobilním Firefoxu končí podpora Flashe a zařízení s Androidem 4.0.


reklama

Je tady nová verze 56 webového prohlížeče Mozilla Firefox. Novinek je sice méně než u jiných verzí, ale pro uživatele mohou být velmi zajímavé. Především je to funkce Firefox Screenshots, která umožňuje sejmout zobrazenou webovou stránku či její část a uložit do počítače nebo do cloudu.

Výběr oblasti stránky je „inteligentní“, pod kurzorem myši se automaticky vybírají oblasti layoutu stránky. Lze ale vybrat úplně libovolnou část. Snímky uložené do cloudu se standardně ukládají na dva týdny, lze je ale smazat dříve nebo naopak jejich životnost prodloužit.

Mezi další novinky patří hardwarová akcelerace šifrování AES-GCM (která podstatně snižuje zátěž procesoru při TLS komunikace šifrované tímto algoritmem – RFC 5288), různá vylepšení uživatelských nastavení (vyhledávač nastavení, reorganizace, vylepšené popisky, změna nastavení ovlivňujících soukromí v kontextu nových pravidel), dokonalejší ověřování aktualizačních balíčků nebo aktualizace anonymního režimu.

U mobilního Firefoxu přibyla podpora hardwarového kódování WebRTC, dvě nové lokalizace (běloruská a pro zapotécké jazyky používané středoamerickými indiány) a byla vylepšena podpora WebExtensions. Naopak s novou verzí zmizela podpora pro Adobe Flash Player a pro běh prohlížeče na systému Android verze 4.0.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,25 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Firefox 56: screenshoty, HW akcelerace AES-GCM, vylepšené nastavení
Wrunx 8. 10. 2017, 09:42:32
 Odkaz 
Hlavně ale prohlížeč usilovně blokuje plno stránek jako "untrusted", a povolování (přidávání výjimek) mi na většině z nich nefunguje. Takže dokud (a pokud) se z této schízy Firefox nevyhrabe, holt nahodím sako a budu chodit za kulturou do Opery.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog