přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, FreeBSD 10.2

FreeBSD 10.2

FreeBSD

Je tady nová verze operačního systému FreeBSD. Verze 10.2 neobsahuje žádné přelomové novinky, vylepšuje ale řadu existujících funkcí.


Po devíti měsících od vydání předchozí verze je tu FreeBSD 10.2. Novinek je hodně, žádná však vysloveně přelomová, prakticky všechno jsou různá vylepšení toho, co už v systému bylo. Vylepšena byla například podpora architektury ARM, práce se souborovým systémem ZFS, nové verze mají ntp, resolvconf či prostředí GNOME a KDE. Posunula se kompatibilita s Linuxem, konkrétně pro možnost provozovat port CentOS 6, aktualizován byl také kód drm (podle Linuxu 3.8.13) tak, aby mohlo běžet více X serverů najednou.

Nahoru

Příspěvky

FreeBSD 10.2
mmm 18. 08. 2015, 07:39:14
Odpovědět  Odkaz 
FreeBSD je stále víc a víc sympatické. Zamrzí sice celkově slabší podpora hardwaru než má Linux, ale pokud chcete na PC nebo serveru opravdový UNIX s jeho spolehlivostí a předvídatelným chováním, bez nesmyslů jako systemd, je to skvělá volba.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOLIDWORKS