přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, FreeBSD 10.2

Atos

FreeBSD 10.2

FreeBSD

Je tady nová verze operačního systému FreeBSD. Verze 10.2 neobsahuje žádné přelomové novinky, vylepšuje ale řadu existujících funkcí.


Po devíti měsících od vydání předchozí verze je tu FreeBSD 10.2. Novinek je hodně, žádná však vysloveně přelomová, prakticky všechno jsou různá vylepšení toho, co už v systému bylo. Vylepšena byla například podpora architektury ARM, práce se souborovým systémem ZFS, nové verze mají ntp, resolvconf či prostředí GNOME a KDE. Posunula se kompatibilita s Linuxem, konkrétně pro možnost provozovat port CentOS 6, aktualizován byl také kód drm (podle Linuxu 3.8.13) tak, aby mohlo běžet více X serverů najednou.

Nahoru

Příspěvky

FreeBSD 10.2
mmm 18. 08. 2015, 07:39:14
Odpovědět  Odkaz 
FreeBSD je stále víc a víc sympatické. Zamrzí sice celkově slabší podpora hardwaru než má Linux, ale pokud chcete na PC nebo serveru opravdový UNIX s jeho spolehlivostí a předvídatelným chováním, bez nesmyslů jako systemd, je to skvělá volba.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao