přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí

Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí

Android

Google začne v březnu odstraňovat z obchodu Play aplikace pro Android, které nemají náležitou politiku ochrany soukromí.


Firma Google začala obesílat vývojáře aplikací pro Android, které nemají náležitou politiku ohledně ochrany soukromí - tedy k čemu potřebují požadovaná oprávnění a jak nakládají s daty uživatelů. Po 15. březnu pak začne nevyhovující aplikace odstraňovat z obchodu Google Play.

V obchodě je ke stažení mnoho aplikací požadujících oprávnění nepotřebná k tomu, co deklarují jako svůj účel (například různé "svítilny" vyžadují přístup ke kontaktům nebo k SMS). Jejich autoři ani neuvádějí, k čemu tato práva potřebují a jak se získanými daty naloží.

Podle magazínu The Next Web se může tento proces týkat milionů aplikací v Google Play. Jack Cooney, tvůrce aplikace Hop Hop Ninja!, ho vítá: "Myslím, že je to fantastické, pročistí to obchod Google Play od mnoha vadných a zombie aplikací, takže naše hry budu v obchodě lépe viditelné, neboť výsledky hledání nebudou zahlcené. Pro lidi tak bude snazší najít naše aplikace jako Hop Hop Ninja! pomocí lepších klíčových slov jako ninja nebo Nerd Agency a získat mnohem relevantnější výsledky."

Nahoru

Příspěvky

Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí
hh 11. 02. 2017, 11:24:41
Odpovědět  Odkaz 
to neni spis problem vyvojaru, ale API (pro svitinu je potreba API kamera = kamera, mikrofon, uloziste, ledka) a architektury "operacniho systemu" android, az bude mozne ovladat jednotlivy HW samoastatne,pak bude mozne zvysit bezpecnost uzivatelovych dat, nacemz nikdo nema zajem, nejsou data = nejsou prachy
Lukáš Jelínek Re: Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí
Lukáš Jelínek 11. 02. 2017, 21:36:11
Odpovědět  Odkaz 
Není to tak. Například v "obchodě" F-Droid, který nabízí jen svobodné aplikace, je spousta aplikací na všechno možné a požadují opravdu jen nezbytně nutná práva. Kdežto v Google Play možná dokonce převažují aplikace, které chtějí větší práva, než nezbytně potřebují (i když často v popisu vysvětlují, proč chtějí to či ono - typicky to bývá proto, že zobrazují reklamu a chtějí ji nějak přizpůsobovat).
Re: Re: Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí
NULL 13. 02. 2017, 13:15:49
Odpovědět  Odkaz 
On ten základ problému nebude Androidií API nebo nastavení obchodu (GPlay, F-Droid . . . )

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz