přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí

Autodesk

Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí

Android

Google začne v březnu odstraňovat z obchodu Play aplikace pro Android, které nemají náležitou politiku ochrany soukromí.


reklama

Firma Google začala obesílat vývojáře aplikací pro Android, které nemají náležitou politiku ohledně ochrany soukromí - tedy k čemu potřebují požadovaná oprávnění a jak nakládají s daty uživatelů. Po 15. březnu pak začne nevyhovující aplikace odstraňovat z obchodu Google Play.

V obchodě je ke stažení mnoho aplikací požadujících oprávnění nepotřebná k tomu, co deklarují jako svůj účel (například různé "svítilny" vyžadují přístup ke kontaktům nebo k SMS). Jejich autoři ani neuvádějí, k čemu tato práva potřebují a jak se získanými daty naloží.

Podle magazínu The Next Web se může tento proces týkat milionů aplikací v Google Play. Jack Cooney, tvůrce aplikace Hop Hop Ninja!, ho vítá: "Myslím, že je to fantastické, pročistí to obchod Google Play od mnoha vadných a zombie aplikací, takže naše hry budu v obchodě lépe viditelné, neboť výsledky hledání nebudou zahlcené. Pro lidi tak bude snazší najít naše aplikace jako Hop Hop Ninja! pomocí lepších klíčových slov jako ninja nebo Nerd Agency a získat mnohem relevantnější výsledky."

Nahoru

Příspěvky

Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí
hh 11. 02. 2017, 11:24:41
Odpovědět  Odkaz 
to neni spis problem vyvojaru, ale API (pro svitinu je potreba API kamera = kamera, mikrofon, uloziste, ledka) a architektury "operacniho systemu" android, az bude mozne ovladat jednotlivy HW samoastatne,pak bude mozne zvysit bezpecnost uzivatelovych dat, nacemz nikdo nema zajem, nejsou data = nejsou prachy
Lukáš Jelínek Re: Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí
Lukáš Jelínek 11. 02. 2017, 21:36:11
Odpovědět  Odkaz 
Není to tak. Například v "obchodě" F-Droid, který nabízí jen svobodné aplikace, je spousta aplikací na všechno možné a požadují opravdu jen nezbytně nutná práva. Kdežto v Google Play možná dokonce převažují aplikace, které chtějí větší práva, než nezbytně potřebují (i když často v popisu vysvětlují, proč chtějí to či ono - typicky to bývá proto, že zobrazují reklamu a chtějí ji nějak přizpůsobovat).
Re: Re: Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí
NULL 13. 02. 2017, 13:15:49
Odpovědět  Odkaz 
On ten základ problému nebude Androidií API nebo nastavení obchodu (GPlay, F-Droid . . . )

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Studium IT pro správce sítí nově i v kombinované formě

Na plzeňské Vyšší odborné škole zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií – vošplzeň.cz – zaznamenáváme dlouhodobý trend poptávky po odbornících v oblasti informačních technologií. Jelikož je v tomto oboru potřeba v souvislosti s neustálým vývojem nových technologií získávat nové znalosti, připravili jsme již od letošního školního roku 2018/2019 3letý vzdělávací program Systémový administrátor IT v kombinované (dálkové) formě.

Pokračování ...


Tiskárna Brno

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »