přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí

Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí

Android

Google začne v březnu odstraňovat z obchodu Play aplikace pro Android, které nemají náležitou politiku ochrany soukromí.


Firma Google začala obesílat vývojáře aplikací pro Android, které nemají náležitou politiku ohledně ochrany soukromí - tedy k čemu potřebují požadovaná oprávnění a jak nakládají s daty uživatelů. Po 15. březnu pak začne nevyhovující aplikace odstraňovat z obchodu Google Play.

V obchodě je ke stažení mnoho aplikací požadujících oprávnění nepotřebná k tomu, co deklarují jako svůj účel (například různé "svítilny" vyžadují přístup ke kontaktům nebo k SMS). Jejich autoři ani neuvádějí, k čemu tato práva potřebují a jak se získanými daty naloží.

Podle magazínu The Next Web se může tento proces týkat milionů aplikací v Google Play. Jack Cooney, tvůrce aplikace Hop Hop Ninja!, ho vítá: "Myslím, že je to fantastické, pročistí to obchod Google Play od mnoha vadných a zombie aplikací, takže naše hry budu v obchodě lépe viditelné, neboť výsledky hledání nebudou zahlcené. Pro lidi tak bude snazší najít naše aplikace jako Hop Hop Ninja! pomocí lepších klíčových slov jako ninja nebo Nerd Agency a získat mnohem relevantnější výsledky."

Nahoru

Příspěvky

Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí
hh 11. 02. 2017, 11:24:41
Odpovědět  Odkaz 
to neni spis problem vyvojaru, ale API (pro svitinu je potreba API kamera = kamera, mikrofon, uloziste, ledka) a architektury "operacniho systemu" android, az bude mozne ovladat jednotlivy HW samoastatne,pak bude mozne zvysit bezpecnost uzivatelovych dat, nacemz nikdo nema zajem, nejsou data = nejsou prachy
Lukáš Jelínek Re: Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí
Lukáš Jelínek 11. 02. 2017, 21:36:11
Odpovědět  Odkaz 
Není to tak. Například v "obchodě" F-Droid, který nabízí jen svobodné aplikace, je spousta aplikací na všechno možné a požadují opravdu jen nezbytně nutná práva. Kdežto v Google Play možná dokonce převažují aplikace, které chtějí větší práva, než nezbytně potřebují (i když často v popisu vysvětlují, proč chtějí to či ono - typicky to bývá proto, že zobrazují reklamu a chtějí ji nějak přizpůsobovat).
Re: Re: Google odstraní aplikace s nedostatečnou ochranou soukromí
NULL 13. 02. 2017, 13:15:49
Odpovědět  Odkaz 
On ten základ problému nebude Androidií API nebo nastavení obchodu (GPlay, F-Droid . . . )

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »