přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google údajně čelí vyšetřování kvůli Androidu

EDU Trainings IT školení

Google údajně čelí vyšetřování kvůli Androidu

Android

Americký úřad FTC údajně vyšetřuje firmu Google kvůli podezření, že v rozporu s antimonopolním právem využívá systém Android k podpoře svých služeb.


Podle dvou informátorů zahájila americká Federal Trade Commission (Federální obchodní komise, FTC) vyšetřování firmy Google, a to v kvůli podezření, že firma porušuje antimonopolní právo skrze svůj systém Android. Nejde o systém samotný (a jeho přítomnost v různých přístrojích), nýbrž o jeho využívání k podpoře služeb, které firma poskytuje – například vyhledávání, e-mail, mapy apod.

Firma Google odmítla záležitost komentovat, vyjádření neposkytl ani úřad – jeho mluvčí Justin Cole pouze sdělil, že „vyšetřování jsou neveřejná a nekomentujeme ani vyšetřování, ani jejich existenci.“ V roce 2013 skončilo obdobné vyšetřování tím, že úřad žádné sankce firmě neuložil. Kritici tehdy namítali, že FTC vyšetřovala nesprávné věci.

Informaci o nynějším vyšetřování přivítala skupina FairSearch, která sdružuje některé konkurenční firmy a již dříve podala v USA i v Evropě podněty úřadům. „Jakmile se [vyšetřovatelé] ponoří do důkazů, očekáváme, že se vyjasní, že praktiky použité firmou Google v systému Android poškozují inovace a svobodu volby spotřebitelů.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

QuAI – efektivní řešení pro vývoj aplikací umělé inteligence

qnap_quai100.pngAplikace a služby na bázi umělé inteligence (AI) jsou na trhu stále žádanější, a proto rychle roste i poptávka po výpočetních prostředích, která umožňují efektivně budovat, cvičit, optimalizovat a zavádět modely pro strojové učení. QNAP na tuto poptávku reaguje a nabízí výpočetní platformu s názvem QuAI založenou na výkonu a flexibilitě zařízení QNAP NAS. Díky QuAI se z NAS zařízení QNAP stává výkonný akcelerátor strojového učení.

Pokračování ...


EDU Trainings

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Lokia