přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google údajně čelí vyšetřování kvůli Androidu

Google údajně čelí vyšetřování kvůli Androidu

Android

Americký úřad FTC údajně vyšetřuje firmu Google kvůli podezření, že v rozporu s antimonopolním právem využívá systém Android k podpoře svých služeb.


Podle dvou informátorů zahájila americká Federal Trade Commission (Federální obchodní komise, FTC) vyšetřování firmy Google, a to v kvůli podezření, že firma porušuje antimonopolní právo skrze svůj systém Android. Nejde o systém samotný (a jeho přítomnost v různých přístrojích), nýbrž o jeho využívání k podpoře služeb, které firma poskytuje – například vyhledávání, e-mail, mapy apod.

Firma Google odmítla záležitost komentovat, vyjádření neposkytl ani úřad – jeho mluvčí Justin Cole pouze sdělil, že „vyšetřování jsou neveřejná a nekomentujeme ani vyšetřování, ani jejich existenci.“ V roce 2013 skončilo obdobné vyšetřování tím, že úřad žádné sankce firmě neuložil. Kritici tehdy namítali, že FTC vyšetřovala nesprávné věci.

Informaci o nynějším vyšetřování přivítala skupina FairSearch, která sdružuje některé konkurenční firmy a již dříve podala v USA i v Evropě podněty úřadům. „Jakmile se [vyšetřovatelé] ponoří do důkazů, očekáváme, že se vyjasní, že praktiky použité firmou Google v systému Android poškozují inovace a svobodu volby spotřebitelů.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Doba datové komunikace a její bezpečnost „teorie versus praxe“

ENIGMAOče­ká­vá se, že v roce 2025 bude 80 % veš­ke­rých B2B obchod­ních inter­ak­cí mezi doda­va­te­li a kupu­jí­cí­mi usku­teč­ně­no pomo­cí digi­tál­ních kaná­lů. Pro zabez­pe­če­ní dat byla vždy důle­ži­tou sou­čás­tí i bez­peč­ná komu­ni­ka­ce.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »