přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google údajně čelí vyšetřování kvůli Androidu

Google údajně čelí vyšetřování kvůli Androidu

Android

Americký úřad FTC údajně vyšetřuje firmu Google kvůli podezření, že v rozporu s antimonopolním právem využívá systém Android k podpoře svých služeb.


Podle dvou informátorů zahájila americká Federal Trade Commission (Federální obchodní komise, FTC) vyšetřování firmy Google, a to v kvůli podezření, že firma porušuje antimonopolní právo skrze svůj systém Android. Nejde o systém samotný (a jeho přítomnost v různých přístrojích), nýbrž o jeho využívání k podpoře služeb, které firma poskytuje – například vyhledávání, e-mail, mapy apod.

Firma Google odmítla záležitost komentovat, vyjádření neposkytl ani úřad – jeho mluvčí Justin Cole pouze sdělil, že „vyšetřování jsou neveřejná a nekomentujeme ani vyšetřování, ani jejich existenci.“ V roce 2013 skončilo obdobné vyšetřování tím, že úřad žádné sankce firmě neuložil. Kritici tehdy namítali, že FTC vyšetřovala nesprávné věci.

Informaci o nynějším vyšetřování přivítala skupina FairSearch, která sdružuje některé konkurenční firmy a již dříve podala v USA i v Evropě podněty úřadům. „Jakmile se [vyšetřovatelé] ponoří do důkazů, očekáváme, že se vyjasní, že praktiky použité firmou Google v systému Android poškozují inovace a svobodu volby spotřebitelů.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog