přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hvězda CES 2011: MakerBot Thing-O-Matic

Hvězda CES 2011: MakerBot Thing-O-Matic

Velkou pozornost přilákala na letošní Consumer Electronics Show v Las Vegas levná „trojrozměrná tiskárna“ MakerBot Thing-O-Matic. Jedná se o open-source hardware distribuovaný ve formě stavebnice a umožňující snadno vyrábět drobné plastové předměty.


MakerBot Thing-O-Matic je představitelem open-source hardwaru. Prodává se za 1225 USD ve formě stavebnice, ze které lze sestavit stroj, patřící do kategorie tzv. „trojrozměrných tiskáren“, tedy zařízení, která se připojí k počítači a lze na nich „tisknout“ prostorové objekty. V tomto případě se předměty vytvářejí z ABS nebo PLA. Zařízení se připojuje k PC přes USB (lze využít i přenos přes kartu SD) a obslužný software běží na GNU/Linuxu, Windows a Mac OS X.

Stroj MakerBot Thing-O-Matic byl nyní představen také na Consumer Electronics Show v Las Vegas a připoutal značnou pozornost. David M. Ewalt z magazínu Forbes říká, že je to „dostupná, open source, snadno ovladatelná 3D tiskárna, desktopový stroj pro výrobu čehokoli, co chcete, z modelovaného plastu“. Podle Darrena Quicka (magazín Gizmag) si „sice nevytisknete auto nebo náhradní orgány, ale stlučete si z plastu cokoliv od sady šachových figurek po vaši vlastní akční sochu“.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog