přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, IBM dá miliardu dolarů do Linuxu

IBM dá miliardu dolarů do Linuxu

Peníze

Firma IBM hodlá investovat miliardu dolarů do Linuxu a dalších open-source technologií pro servery Power Systems.


Na konferenci LinuxCon North America 2013 firma IBM oznámila, že investuje miliardu amerických dolarů do vývoje Linuxu a dalších open-source technologií pro provoz svých serverů Power Systems. Jim Zemlin, ředitel Linux Foundation, k tomu řekl: „Minule IBM věnovala miliardu USD na Linux, pomohlo to spustit příval inovací, který se nikdy nezpomalil. Těšíme se, až uvidíme, jak může platforma Power přinášet do Linuxu další inovace a jak mohou společnosti a vývojáři společně pracovat na tom, aby z této otevřené architektury dostali co nejvíc.“

IBM cílí především na „velká data“ a datová centra. Lisa Orr Johnston z IBM tvrdí, že jeden procesor Power může nahradit až deset procesorů Intel a tím výrazně snížit náklady na energii a chlazení. Firma vybuduje ve francouzském městě Montpellier linuxové centrum a spustí vývojový cloud, který bude sloužit rostoucímu počtu vývojářů, partnerů a klientů zajímajících se o Linux na platformě Power Systems.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog