přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ICANN dal zelenou prvním čtyřem novým generickým doménám nejvyšší úrovně

Control

ICANN dal zelenou prvním čtyřem novým generickým doménám nejvyšší úrovně

TLD

Ve všech čtyřech případech se jedná o TLD v jiných znakových sadách než latince/ASCII (a tedy využívající IDN). Událost komentuje na blogu CZ.NIC Ondřej Filip, výkonný ředitel správce české národní domény.


reklama

Vznik nových generických domén nejvyšší úrovně postoupil do další fáze. Včera organizace ICANN oznámila, že byly delegovány první čtyři, a to شبكة (arabské slovo pro “síť”), онлайн (rusky “on-line”), сайт (rusky “webová stránka”) a 游戏 (čínsky “hra”).

Na blogu CZ.NIC tuto událost komentuje Ondřej Filip mimo jiné těmito slovy: "Osobně jsem nikdy nebyl velkým příznivcem tohoto procesu a pořád nejsem příliš přesvědčen, že splní to, co se od něj očekávalo, tedy konkurenci zavedené superdoméně .com. Spíše se bojím, že nové domény přinesou chaos běžným uživatelům. Nicméně, pokud mi už nějaké z těchto domén dávaly smysl, tak to byly právě tyto nelatinkové varianty."Nahoru

Příspěvky

ICANN dal zelenou prvním čtyřem novým generickým doménám nejvyšší úrovně
orkb 25. 10. 2013, 12:16:32
Odpovědět  Odkaz 
IMHO nesmyslné. Sjednocení v ascii bylo velice užitečné a přehledné. Nyní začnou sypat generické domény a nikdo se v tom nevyzná a horko těžko to vyťuká :), příp. bude nutné mít stejně nějakou .com apod takže dojde k rozdělení internetu a nikdo nikdy už tyto tld nezruší.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vilém Sládek, CZ.NIC