přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Irská obdoba SOPA podepsána

Irská obdoba SOPA podepsána

V Irsku byla podepsána vyhláška zavádějící opatření podobná, jako byla v americkém návrhu zákona SOPA.


Irský ministr pro výzkum a inovace Seán Sherlock potvrdil, že jeho návrh vyhlášky zavádějící opatření podobná jako v americkém návrhu zákona SOPA byl podepsán a vyhláška tedy bude platit. Vyhlášku podepsal vládní ministr práce, hospodářství a inovací Richard Bruton, do jehož resortu ministr Sherlock spadá (v Irsku je ministerský systém dvouúrovňový). Nic na tom nezměnily ani masové protesty – zúčastnilo se jich více než 80 000 lidí (Irsko má 4,6 mil. obyvatel). Vznik vyhlášky souvisí s praktikami dobrovolně prováděnými firmou Eircom a s vyhrožováním hudebního vydavatelství EMI Ireland.

Vyhláška umožňuje, aby držitelé autorských a příbuzných práv uplatňovali prostřednictvím soudů taková opatření vůči poskytovatelům internetového připojení a dalším podobným subjektům, která by ukládala povinnost blokovat/filtrovat přístup k určitým serverům. Přitom takový postup podle evropského práva není přípustný, jak rozhodl Soudní dvůr EU.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog