přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Java 7 SE definitivně schválena

Java 7 SE definitivně schválena

Výkonný výbor JCP definitivně schválil aktuální podobu Java SE 7. Google byl proti.


reklama

Nová verze standardní edice Javy, tedy Java Platform, Standard Edition 7 (Java SE 7), byla výkonným výborem JCP (Java Community Process) definitivně schválena v současné podobě. Ze 14 hlasujících v otázce požadavku Java Specification Request 336 (JSR 336), kterým se zavádí nová verze, bylo 13 hlasů pro schválení, jediný hlas proti: Google. Banka Credit Suisse nehlasovala, vývojář Werner Keil se hlasování zdržel.

Někteří členové doprovodili svůj hlas komentářem. Například zmíněný Google odůvodnil svůj nesouhlas novými licenčními podmínkami, konkrétně že „licence k TCK se nesmí používat k diskriminaci nebo omezování kompatibilních implementací specifikace Javy zahrnutím restrikcí na pole použití u testovaných implementací. Licence obsahující taková omezení nesplňují požadavky JSPA a jsou v rozporu s očekávání komunity, že specifikace JCP jsou otevřené k implementacím.“ Firma IBM hlasovala pro schválení, ovšem i tak se vyjádřila, že hlasuje pro „technické výhody“ a ne pro licenční podmínky (u kterých preferuje otevřenost).

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016