přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tady openSUSE 12.2 pro ARM

Je tady openSUSE 12.2 pro ARM

openSUSE

Dnes byla vydána linuxová distribuce openSUSE 12.2 pro architekturu ARM.


Přestože samotné linuxové jádro podporuje širokou škálu hardwarových architektur a software GNU je vytvářen od základu nezávisle na architektuře, s plnohodnotnými systémy, tedy linuxovými distribucemi, je to podstatně horší. Jsou dlouhodobě zaměřené na architekturu x86 (v 32bitové a 64bitové podobě), zatímco do podpory pro jiné architektury se tvůrci distribucí – především těch univerzálních – příliš nehrnuli. Nicméně i to se mění, přinejmenším co se týká architektury ARM.

Dnes byla například vydána distribuce openSUSE 12.2 určená právě pro architekturu ARM. Vydání distribuce znamenalo důkladně odladit prakticky celou škálu softwarových balíčků (cca 5000), což trvalo specializovanému týmu více než rok. V tuto chvíli vývojáři zaručují podporu na dvou zařízeních (BeagleBoard a Panda Board), emulovaném prostředí Versatile Express (založeném na QEMU) a prostředí chroot. Měla by fungovat i na dalších pěti zařízeních.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »