přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tady openSUSE 12.2 pro ARM

Je tady openSUSE 12.2 pro ARM

openSUSE

Dnes byla vydána linuxová distribuce openSUSE 12.2 pro architekturu ARM.


Přestože samotné linuxové jádro podporuje širokou škálu hardwarových architektur a software GNU je vytvářen od základu nezávisle na architektuře, s plnohodnotnými systémy, tedy linuxovými distribucemi, je to podstatně horší. Jsou dlouhodobě zaměřené na architekturu x86 (v 32bitové a 64bitové podobě), zatímco do podpory pro jiné architektury se tvůrci distribucí – především těch univerzálních – příliš nehrnuli. Nicméně i to se mění, přinejmenším co se týká architektury ARM.

Dnes byla například vydána distribuce openSUSE 12.2 určená právě pro architekturu ARM. Vydání distribuce znamenalo důkladně odladit prakticky celou škálu softwarových balíčků (cca 5000), což trvalo specializovanému týmu více než rok. V tuto chvíli vývojáři zaručují podporu na dvou zařízeních (BeagleBoard a Panda Board), emulovaném prostředí Versatile Express (založeném na QEMU) a prostředí chroot. Měla by fungovat i na dalších pěti zařízeních.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Soulad s normou nemusí znamenat bezpečnost

ALEFNemusíme se vracet daleko do minulosti, aby bylo možné pozorovat IT oddělní velkých společností, jak se soustředí téměř výhradně na efektivitu poskytovaných služeb pro primární účely organizace. Proč také ne? Informační bezpečnost byla výsadou několika málo oborů a většina organizací si vystačila s firewallem a antivirovým programem.

Pokračování ...


IBM POWER

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »