přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tady openSUSE 12.2 pro ARM

Je tady openSUSE 12.2 pro ARM

openSUSE

Dnes byla vydána linuxová distribuce openSUSE 12.2 pro architekturu ARM.


Přestože samotné linuxové jádro podporuje širokou škálu hardwarových architektur a software GNU je vytvářen od základu nezávisle na architektuře, s plnohodnotnými systémy, tedy linuxovými distribucemi, je to podstatně horší. Jsou dlouhodobě zaměřené na architekturu x86 (v 32bitové a 64bitové podobě), zatímco do podpory pro jiné architektury se tvůrci distribucí – především těch univerzálních – příliš nehrnuli. Nicméně i to se mění, přinejmenším co se týká architektury ARM.

Dnes byla například vydána distribuce openSUSE 12.2 určená právě pro architekturu ARM. Vydání distribuce znamenalo důkladně odladit prakticky celou škálu softwarových balíčků (cca 5000), což trvalo specializovanému týmu více než rok. V tuto chvíli vývojáři zaručují podporu na dvou zařízeních (BeagleBoard a Panda Board), emulovaném prostředí Versatile Express (založeném na QEMU) a prostředí chroot. Měla by fungovat i na dalších pěti zařízeních.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station