přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tady openSUSE 12.2 pro ARM

Je tady openSUSE 12.2 pro ARM

openSUSE

Dnes byla vydána linuxová distribuce openSUSE 12.2 pro architekturu ARM.


reklama

Přestože samotné linuxové jádro podporuje širokou škálu hardwarových architektur a software GNU je vytvářen od základu nezávisle na architektuře, s plnohodnotnými systémy, tedy linuxovými distribucemi, je to podstatně horší. Jsou dlouhodobě zaměřené na architekturu x86 (v 32bitové a 64bitové podobě), zatímco do podpory pro jiné architektury se tvůrci distribucí – především těch univerzálních – příliš nehrnuli. Nicméně i to se mění, přinejmenším co se týká architektury ARM.

Dnes byla například vydána distribuce openSUSE 12.2 určená právě pro architekturu ARM. Vydání distribuce znamenalo důkladně odladit prakticky celou škálu softwarových balíčků (cca 5000), což trvalo specializovanému týmu více než rok. V tuto chvíli vývojáři zaručují podporu na dvou zařízeních (BeagleBoard a Panda Board), emulovaném prostředí Versatile Express (založeném na QEMU) a prostředí chroot. Měla by fungovat i na dalších pěti zařízeních.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016