přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jeff Scheel představil trendy a novinky v oblasti POWER8 a Linuxu

Jeff Scheel představil trendy a novinky v oblasti POWER8 a Linuxu

Linux

V pondělí 11. srpna představil Jeff Scheel v Praze novinky a nejnovější trendy v oblasti Linuxu na platformě IBM POWER8.


Jeff Scheel je „linuxový guru“, který v současné době působí jako hlavní architekt Linux on POWER. V pondělí 11. srpna na tiskové konferenci pořádané společností DNS představil novinky a nejnovější trendy v oblasti Linuxu na platformě IBM POWER8.

Aktuálně má POWER8 plnou podporu v linuxových distribucích Red Hat Enterprise Linux 7 (a také Fedora 20) a Ubuntu 14.04; další distribuce mají podporu v režimi kompatibility s POWER7. Platforma POWER zvolna přestává být doménou firmy IBM. Díky otevření technologie a založení neziskové organizace OpenPOWER Foundation se již do výroby pouštějí další zájemci, například Tyan a Google.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog