přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KDE Connect propojuje desktop s telefonem

Soutěž - reproduktory Trust

KDE Connect propojuje desktop s telefonem

KDE Connect

Pracujete na desktopu, na telefon vám přijde SMS, ale přes hluk v kanceláři ji nezaznamenáte? KDE Connect vás upozorní přímo na pracovní ploše. Můžete si také zkontrolovat, zda není potřeba dát telefon na nabíječku.


reklama

V rámci letošního ročníku projektu Google Summer of Code (GSOC) se zrodila nová aplikace, jejímž účelem je propojit prostředí desktopu s KDE a telefonu či tabletu s Androidem. Vývojář Albert Vaca o své aplikaci KDE Connect poprvé informoval 5. srpna, vývoj ale pokračuje rychle kupředu. Nyní se můžete podívat na to, jak vypadají notifikace a správa zařízení v KDE. Kdo má zájem (a odvahu zkoušet „syrové“ programy), může si to samozřejmě i vyzkoušet.

Program je navržen modulárně – konkrétní funkce se přidávají formou doplňků (pluginů). Mezi již dostupné doplňky patří například sdílená schránka, přenos souborů, sledování stavu baterie nebo již zmíněné notifikace. Velkou výhodou je, že jde o otevřené řešení bez zapojení centrálního serveru, přes který by komunikace šla. Aktuálně je KDE Connect schopen komunikovat po lokální bezdrátové síti, ale tvůrce chystá i další komunikační back-endy, například přes USB kabel, BlueTooth nebo Internet.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »