přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KDE Connect propojuje desktop s telefonem

KDE Connect propojuje desktop s telefonem

KDE Connect

Pracujete na desktopu, na telefon vám přijde SMS, ale přes hluk v kanceláři ji nezaznamenáte? KDE Connect vás upozorní přímo na pracovní ploše. Můžete si také zkontrolovat, zda není potřeba dát telefon na nabíječku.


V rámci letošního ročníku projektu Google Summer of Code (GSOC) se zrodila nová aplikace, jejímž účelem je propojit prostředí desktopu s KDE a telefonu či tabletu s Androidem. Vývojář Albert Vaca o své aplikaci KDE Connect poprvé informoval 5. srpna, vývoj ale pokračuje rychle kupředu. Nyní se můžete podívat na to, jak vypadají notifikace a správa zařízení v KDE. Kdo má zájem (a odvahu zkoušet „syrové“ programy), může si to samozřejmě i vyzkoušet.

Program je navržen modulárně – konkrétní funkce se přidávají formou doplňků (pluginů). Mezi již dostupné doplňky patří například sdílená schránka, přenos souborů, sledování stavu baterie nebo již zmíněné notifikace. Velkou výhodou je, že jde o otevřené řešení bez zapojení centrálního serveru, přes který by komunikace šla. Aktuálně je KDE Connect schopen komunikovat po lokální bezdrátové síti, ale tvůrce chystá i další komunikační back-endy, například přes USB kabel, BlueTooth nebo Internet.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station