přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KDE Connect propojuje desktop s telefonem

Control

KDE Connect propojuje desktop s telefonem

KDE Connect

Pracujete na desktopu, na telefon vám přijde SMS, ale přes hluk v kanceláři ji nezaznamenáte? KDE Connect vás upozorní přímo na pracovní ploše. Můžete si také zkontrolovat, zda není potřeba dát telefon na nabíječku.


reklama

V rámci letošního ročníku projektu Google Summer of Code (GSOC) se zrodila nová aplikace, jejímž účelem je propojit prostředí desktopu s KDE a telefonu či tabletu s Androidem. Vývojář Albert Vaca o své aplikaci KDE Connect poprvé informoval 5. srpna, vývoj ale pokračuje rychle kupředu. Nyní se můžete podívat na to, jak vypadají notifikace a správa zařízení v KDE. Kdo má zájem (a odvahu zkoušet „syrové“ programy), může si to samozřejmě i vyzkoušet.

Program je navržen modulárně – konkrétní funkce se přidávají formou doplňků (pluginů). Mezi již dostupné doplňky patří například sdílená schránka, přenos souborů, sledování stavu baterie nebo již zmíněné notifikace. Velkou výhodou je, že jde o otevřené řešení bez zapojení centrálního serveru, přes který by komunikace šla. Aktuálně je KDE Connect schopen komunikovat po lokální bezdrátové síti, ale tvůrce chystá i další komunikační back-endy, například přes USB kabel, BlueTooth nebo Internet.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog