přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kdo vyhrál vstupenky na IT14 a jaké byly správné odpovědi?

Kdo vyhrál vstupenky na IT14 a jaké byly správné odpovědi?

IT14

Soutěž o vstupenky na konferenci Internet a Technologie 14 skončila, známe vítěze. Podívejte se, jaké byly správné odpovědi.


Soutěž o volné vstupenky na konferenci Internet a Technologie 14, kterou pořádá sdružení CZ.NIC, je za námi. A ukázalo se, že to bylo poněkud těžší, než by se mohlo zdát. Soutěže se zúčastnilo 18 soutěžících, ale pouze tři odpověděli správně na všechny otázky. Proto všichni tři získávají vstupenky a pravidlo o rychlosti se neuplatní. Tady jsou jména výherců a časy, kdy vložili své odpovědi:

  • Roman Blanco, 4. 5. 2014 3:59:12
  • Evžen Kučera, 4. 5. 2014 10:33:48
  • David Ponist, 9. 5. 2014 1:20:22

Jak je vidět, poslední správné odpovědi byly vloženy až v závěrečný den soutěže. Z toho plyne, že i když záleží na rychlosti, má smysl se účastnit i v pozdější době.

Správné odpovědi

A teď to nejzajímavější – které odpovědi byly správné. Podíl DNS dotazů IPv6 z celkového počtu DNS dotazů na české domény (na autoritativní DNS servery domény .cz) v březnu 2014 lze najít ve statistickách CZ.NIC. Po přepnutí grafu do relativního zobrazení snadno zjistíte správnou odpověď: 14,9 %. Je to hodně nebo málo? Těžko říct. V porovnání s podílem provozu IPv6 na českém Internetu se to zdá být dost, ale samozřejmě vybavenost DNS serverů a jejich připojení u ISP je někde jinde než u „poslední míle“. Nehledě na to, že jsou to servery cachující a tedy skladba dotazů posílaných na autoritativní servery je jiná, než u dotazů posílaných klienty.

Informace o dosažení nového rekordu 271,1 Gb/s v NIX.CZ v březnu 2014 oběhla český Internet a lze ji najít například zde. Občas se někde objevilo o trochu vyšší číslo (zřejmě nějaké pozdější, nebylo však ohlášeno oficiálně), ale nedosahovalo ani té nejnižší z nabízených vyšších hodnot.

A teď zlatý hřeb: pořadí webových serverů u aktivních domén v dubnu 2014 (podle měření firmy Netcraft). Tohle byl tak trochu chyták, a ukázalo se, že docela velký. Tady bylo totiž nejvíc chybných odpovědí. Klíč byl ve slově „aktivních“, protože tam je pořadí jiné než v případě všech domén. První je sice v obou případech Apache, ale na druhém místě je u aktivních domén nginx a teprve na třetím místě Microsoft IIS.

Výhercům gratulujeme, organizační záležitosti ohledně volných vstupenek se dozvědí od sdružení CZ.NIC, které je kontaktuje prostřednictvím poskytnutých e-mailových adres.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Novinky provázející verzi 0.80 elektrotechnického software


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos