přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kdo vyhrál vstupenky na IT14 a jaké byly správné odpovědi?

Kdo vyhrál vstupenky na IT14 a jaké byly správné odpovědi?

IT14

Soutěž o vstupenky na konferenci Internet a Technologie 14 skončila, známe vítěze. Podívejte se, jaké byly správné odpovědi.


Soutěž o volné vstupenky na konferenci Internet a Technologie 14, kterou pořádá sdružení CZ.NIC, je za námi. A ukázalo se, že to bylo poněkud těžší, než by se mohlo zdát. Soutěže se zúčastnilo 18 soutěžících, ale pouze tři odpověděli správně na všechny otázky. Proto všichni tři získávají vstupenky a pravidlo o rychlosti se neuplatní. Tady jsou jména výherců a časy, kdy vložili své odpovědi:

  • Roman Blanco, 4. 5. 2014 3:59:12
  • Evžen Kučera, 4. 5. 2014 10:33:48
  • David Ponist, 9. 5. 2014 1:20:22

Jak je vidět, poslední správné odpovědi byly vloženy až v závěrečný den soutěže. Z toho plyne, že i když záleží na rychlosti, má smysl se účastnit i v pozdější době.

Správné odpovědi

A teď to nejzajímavější – které odpovědi byly správné. Podíl DNS dotazů IPv6 z celkového počtu DNS dotazů na české domény (na autoritativní DNS servery domény .cz) v březnu 2014 lze najít ve statistickách CZ.NIC. Po přepnutí grafu do relativního zobrazení snadno zjistíte správnou odpověď: 14,9 %. Je to hodně nebo málo? Těžko říct. V porovnání s podílem provozu IPv6 na českém Internetu se to zdá být dost, ale samozřejmě vybavenost DNS serverů a jejich připojení u ISP je někde jinde než u „poslední míle“. Nehledě na to, že jsou to servery cachující a tedy skladba dotazů posílaných na autoritativní servery je jiná, než u dotazů posílaných klienty.

Informace o dosažení nového rekordu 271,1 Gb/s v NIX.CZ v březnu 2014 oběhla český Internet a lze ji najít například zde. Občas se někde objevilo o trochu vyšší číslo (zřejmě nějaké pozdější, nebylo však ohlášeno oficiálně), ale nedosahovalo ani té nejnižší z nabízených vyšších hodnot.

A teď zlatý hřeb: pořadí webových serverů u aktivních domén v dubnu 2014 (podle měření firmy Netcraft). Tohle byl tak trochu chyták, a ukázalo se, že docela velký. Tady bylo totiž nejvíc chybných odpovědí. Klíč byl ve slově „aktivních“, protože tam je pořadí jiné než v případě všech domén. První je sice v obou případech Apache, ale na druhém místě je u aktivních domén nginx a teprve na třetím místě Microsoft IIS.

Výhercům gratulujeme, organizační záležitosti ohledně volných vstupenek se dozvědí od sdružení CZ.NIC, které je kontaktuje prostřednictvím poskytnutých e-mailových adres.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz