přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Knot DNS 2.5.0: LMDB, dynamické načítání modulů, celá zóna do žurnálu

Alvao

Knot DNS 2.5.0: LMDB, dynamické načítání modulů, celá zóna do žurnálu

Knot DNS

Nová verze DNS serveru Knot DNS ukládá klíče do LMDB, podporuje dynamické načítání modulů, do žurnálu může ukládat celou zónu a odstraňuje starý nástroj knot1to2.


Byla vydána nová verze DNS serveru Knot DNS. Verze 2.5.0 přináší například změnu v ukládání klíčů – nově se místo souborů ve formátu JSON používá databáze LMDB (což je podstatně rychlejší způsob). Pro moduly se používá nové rozhraní a moduly lze načítat dynamicky. Při automatickém podepisování lze rotovat klíče KSK pomocí CDNSKEY a CDS.

Do žurnálu lze ukládat nejen změny, ale i celou zónu. Zónu lze také zmrazit a rozmrazit (pozastavit a opětovně spustit automatické události). Příkaz knotc zone-status nově podporuje volitelné filtry, nástroj kdig má nový parametr crypto/nocrypto a podporuje knihovnu libidn2 (umí však pracovat i s dosavadní libidn). Odstraněn byl starý nástroj knot1to2 používaný ke konverzi konfigurace z Knot DNS verze 1.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao