přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Knot Resolver 1.3: forwarding s validací, lepší bezpečnost, adresář pro moduly

IT Systems - Alza Media (Publero)

Knot Resolver 1.3: forwarding s validací, lepší bezpečnost, adresář pro moduly

Knot Resolver

Nová verze Knot Resolveru podporuje forwarding s validací DNSSEC, má lepší řešení cachování s ohledem na bezpečnost, umožňuje specifikovat adresář s moduly a má kvalitně vyřešenou iteraci.


reklama

Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru. Nová verze 1.3.0 především podporuje forwarding s validací DNSSEC. Lepší řešení, jak nakládat s příznakem AD a s bezpečnostním statusem záznamů umožňuje se vyhnout cachování bezpečných záznamů jako nebezpečných, což vedlo k vypnutí validace a tedy snížení bezpečnosti.

Nově lze specifikovat adresář, kde se nacházejí moduly; výchozí adresář se pak už procházet nebude. Při iteraci nyní pokud některý server odepře přístup, bude se to zkoušet znovu. Při zadávání portů v příkazové řádce se nově používá formát se znakem @, ale dosavadní # bude fungovat i nadále. Adresy 100.64.0.0/10 se nyní považují za lokální.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 599 Kč.

Pokračování ...