přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Knot Resolver 1.3: forwarding s validací, lepší bezpečnost, adresář pro moduly

Knot Resolver 1.3: forwarding s validací, lepší bezpečnost, adresář pro moduly

Knot Resolver

Nová verze Knot Resolveru podporuje forwarding s validací DNSSEC, má lepší řešení cachování s ohledem na bezpečnost, umožňuje specifikovat adresář s moduly a má kvalitně vyřešenou iteraci.


reklama

Sdružení CZ.NIC vydalo novou verzi Knot Resolveru. Nová verze 1.3.0 především podporuje forwarding s validací DNSSEC. Lepší řešení, jak nakládat s příznakem AD a s bezpečnostním statusem záznamů umožňuje se vyhnout cachování bezpečných záznamů jako nebezpečných, což vedlo k vypnutí validace a tedy snížení bezpečnosti.

Nově lze specifikovat adresář, kde se nacházejí moduly; výchozí adresář se pak už procházet nebude. Při iteraci nyní pokud některý server odepře přístup, bude se to zkoušet znovu. Při zadávání portů v příkazové řádce se nově používá formát se znakem @, ale dosavadní # bude fungovat i nadále. Adresy 100.64.0.0/10 se nyní považují za lokální.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Obnovte ztracená data pomocí nástroje EaseUS Data Recovery Wizard Free

EaseUS Data Recovery Wizard FreeBezplatná aplikace Data Recovery Wizard Free od společnosti EaseUS je nejpoužívanějším softwarem, pokud jde o získání ztracených dat, ať už se jedná o data z pevného disku PC, paměťovou SD kartu, CF kartu, Apple desktop nebo MacBook. Tento software je vhodný pro nasazení ve firmě i pro individuální použití. Data Recovery se každým rokem upgraduje a nová verze pro rok 2018 byla právě vydána.

Pokračování ...