přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Komisařka připravila svůj návrh síťové neutrality

Control

Komisařka připravila svůj návrh síťové neutrality

Evropská unie

Evropská komisařka Neelie Kroes připravila pro Evropský parlament návrh nařízení o zajištění síťové neutrality.


reklama

Neelie Kroes je místopředsedkyní Evropské komise a má na starosti „digitální agendu“. Nyní připravila návrh nařízení o síťové neutralitě, kterým by se měl zabývat Evropská parlament. Podle tohoto návrhu by měla být zajištěna „No Disconnect“ strategie, tedy že by nikdo neměl být odpojován od Internetu (a bylo zajištěno jeho svobodné využívání).

Dalšími pilíři návrhu jsou záruka minimální rychlosti a volba poskytovatele připojení. ISP by neměli smět omezovat komunikaci určitého typu (například tu, která je pro ně do určité míry konkurenční; to se týká třeba VoIP komunikace, která konkuruje hlasovým službám daného poskytovatele). Na druhou stranu by měla být možnost mít za příplatek vysoce kvalitní, garantované spojení (na rozdíl od standardní komunikace typu „best effort“).

Nizozemská poslankyně EP Marietje Schaake návrh podporuje. Podle ní by uzákonění síťové neutrality, jak již funguje v Nizozemsku, mělo být zavedené v rámci celé Evropské unie.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog