přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Foundation vytvoří masivní výukový program

Linux Foundation vytvoří masivní výukový program

Linux Foundation

Organizace Linux Foundation společně s edX vytvoří masivní program on-line výuky Linuxu. V první fázi všichni zájemci získají zdarma možnost absolvovat kurz základů Linuxu, který dosud stál 2400 dolarů.


Nezisková organizace Linux Foundation, která zajišťuje podporu a propagaci Linuxu a na něm založených systémů, vybuduje masivní program on-line výuky základů Linuxu. Bude na tom pracovat společně s edX, což je nezisková platforma on-line výuky vytvořená společně Harvard University a MIT. S platformou spolupracuje 31 univerzit a výuky se jejím prostřednictvím zúčastnily téměř dva miliony lidí.

Výukový program začíná otevřením kurzu Introduction to Linux (Úvod do Linuxu), který dosud stál 2400 USD. Důležitost programu podle Linux Foundation prokazuje fakt, že devět z deseti manažerů odpovědných za lidské zdroje plánuje v příštích šesti měsících přijmout zaměstnance se znalostí Linuxu.

Nahoru

Příspěvky

Linux Foundation vytvoří masivní výukový program
Bohuš Havel 14. 03. 2014, 07:57:13
Odpovědět  Odkaz 
Něco mi tu nehraje. Stál 2400 doláčů a bude otevřen ve 3. čtvrtletí. Není to jen bublinka?
Vojtěch Trefný Re: Linux Foundation vytvoří masivní výukový program
Vojtěch Trefný 14. 03. 2014, 08:23:59
Odpovědět  Odkaz 
LF ten kurz pořádá už delší dobu a normálně si za něj nechává platit -- http://training.linuxfoundation.org/linux-courses/system-administration-training/introduction-to-linux -- někdy ve třetím čtvrtletí prostě spustí jeden běh ve spolupráci s edX a tam se lidi budou moci přihlásit zadarmo. Nevidím, kde je problém.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


IOTOR

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Novinky provázející verzi 0.80 elektrotechnického software


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos