přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Mint 17 „Qiana“

Linux Mint 17 „Qiana“

Linux Mint

Nová verze 17 linuxové distribuce Linux Mint bude mít dlouhodobou podporu (do roku 2019). Přesto přináší řadu zajímavých novinek.


Linuxová distribuce Linux Mint má novou verzi 17 s kódovým názvem „Qiana“. Je to verze s dlouhodobou podporou, ta bude trvat až do roku 2019 (tedy 5 let). Základem pro tuto verzi jsou balíčky z Ubuntu 14.04 LTS. Navzdory přípravě na dlouhý život je v nové verzi řada poměrně významných a zajímavých novinek, zejména v uživatelském rozhraní.

Linux Mint 17 Cinnamon

Linux Mint 17 „Qiana“ s desktopovým prostředím Cinnamon 2.2

Byla například přepracována řada komponent ke správě a nastavování systému – například správce aktualizací, správce ovladačů, nastavení jazyků, správa softwarových zdrojů nebo uvítací obrazovka. S prostředím Cinnamon 2.2 přišel nový dialog pro nastavování systému (viz obrázek). Rozšíření se dočkaly rohové oblasti plochy (Hot Corners), nabídky a mnoho dalšího, přibyly také například nové fotografické tapety na plochu.

Nahoru

Příspěvky

Linux Mint 17 „Qiana“
gamov 9. 06. 2014, 11:47:00
Odpovědět  Odkaz 
Osobne som sklamany, vo verzii 16 islo vsetko super (T430), ale vo verzii 17 sa niekedy neprekresluju okna, hlavne vo web prehliadaci chromium, chyba potpora standardneho flash v prehladaci a ine malickosti, ktore dufam budu cim skor poriesene.
Linux Mint 17 „Qiana“
Ostap Nupac 5. 10. 2014, 20:37:39
Odpovědět  Odkaz 
Qiana je skvela : rychla,hezka,přívětiva

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos