přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Mint 17 „Qiana“

Linux Mint 17 „Qiana“

Linux Mint

Nová verze 17 linuxové distribuce Linux Mint bude mít dlouhodobou podporu (do roku 2019). Přesto přináší řadu zajímavých novinek.


Linuxová distribuce Linux Mint má novou verzi 17 s kódovým názvem „Qiana“. Je to verze s dlouhodobou podporou, ta bude trvat až do roku 2019 (tedy 5 let). Základem pro tuto verzi jsou balíčky z Ubuntu 14.04 LTS. Navzdory přípravě na dlouhý život je v nové verzi řada poměrně významných a zajímavých novinek, zejména v uživatelském rozhraní.

Linux Mint 17 Cinnamon

Linux Mint 17 „Qiana“ s desktopovým prostředím Cinnamon 2.2

Byla například přepracována řada komponent ke správě a nastavování systému – například správce aktualizací, správce ovladačů, nastavení jazyků, správa softwarových zdrojů nebo uvítací obrazovka. S prostředím Cinnamon 2.2 přišel nový dialog pro nastavování systému (viz obrázek). Rozšíření se dočkaly rohové oblasti plochy (Hot Corners), nabídky a mnoho dalšího, přibyly také například nové fotografické tapety na plochu.

Nahoru

Příspěvky

Linux Mint 17 „Qiana“
gamov 9. 06. 2014, 11:47:00
Odpovědět  Odkaz 
Osobne som sklamany, vo verzii 16 islo vsetko super (T430), ale vo verzii 17 sa niekedy neprekresluju okna, hlavne vo web prehliadaci chromium, chyba potpora standardneho flash v prehladaci a ine malickosti, ktore dufam budu cim skor poriesene.
Linux Mint 17 „Qiana“
Ostap Nupac 5. 10. 2014, 20:37:39
Odpovědět  Odkaz 
Qiana je skvela : rychla,hezka,přívětiva

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz