přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Mint 18 přinese X-Apps

Veeam

Linux Mint 18 přinese X-Apps

Linux Mint

V chystané verzi 18 linuxové distribuce Linux Mint se objeví aplikace X-Apps, fungující shodně v různých desktopových prostředích.


reklama

Linuxová distribuce Linux Mint používá různá desktopová prostředí, například Cinnamon nebo MATE. Problém je, že běžné grafické aplikace jsou vázány na konkrétní prostředí – lze je sice používat jinde, ale znamená to často doinstalaci řady knihoven a aplikace vypadají odlišně než zbytek prostředí.

Linux Mint v připravované verzi 18 bude obsahovat specifické aplikace (jako mají jiné distribuce), označené jako X-Apps. Tyto aplikace budou shodně fungovat a vypadat napříč desktopovými prostředími, bez závislosti na knihovnách z jiných prostředí.

„X-Apps bude sada generických aplikací s widgety GTK3, používajících tradiční rozhraní, které bude možné používat jako výchozí součásti desktopu v [prostředích] Cinnamon, MATE a Xfce. V Mintu 18 umožní X-Apps udržovat přirozený vzhled a dobrou úroveň integrace, protože se budou používat jako náhrada aplikací z GNOME, které teď vypadají cize (používají lišty v záhlaví a odlišný vzhled),“ říká Clement Lefebvre, šéf projektu Linux Mint.

Podrobnější informace najdete v blogu projektu Linux Mint.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog