přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linux Mint 18 přinese X-Apps

Linux Mint 18 přinese X-Apps

Linux Mint

V chystané verzi 18 linuxové distribuce Linux Mint se objeví aplikace X-Apps, fungující shodně v různých desktopových prostředích.


Linuxová distribuce Linux Mint používá různá desktopová prostředí, například Cinnamon nebo MATE. Problém je, že běžné grafické aplikace jsou vázány na konkrétní prostředí – lze je sice používat jinde, ale znamená to často doinstalaci řady knihoven a aplikace vypadají odlišně než zbytek prostředí.

Linux Mint v připravované verzi 18 bude obsahovat specifické aplikace (jako mají jiné distribuce), označené jako X-Apps. Tyto aplikace budou shodně fungovat a vypadat napříč desktopovými prostředími, bez závislosti na knihovnách z jiných prostředí.

„X-Apps bude sada generických aplikací s widgety GTK3, používajících tradiční rozhraní, které bude možné používat jako výchozí součásti desktopu v [prostředích] Cinnamon, MATE a Xfce. V Mintu 18 umožní X-Apps udržovat přirozený vzhled a dobrou úroveň integrace, protože se budou používat jako náhrada aplikací z GNOME, které teď vypadají cize (používají lišty v záhlaví a odlišný vzhled),“ říká Clement Lefebvre, šéf projektu Linux Mint.

Podrobnější informace najdete v blogu projektu Linux Mint.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...