přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Microsoft zablokoval web FSF

Microsoft zablokoval web FSF

Firma Microsoft ve své databázi pro filtraci webů zablokovala web FSF, přes který lze organizaci posílat dary. Zařadila ho do kategorie „gambling“.


Ve firmách, kde se pro filtrování přístupu k zakázaným kategoriím webových stránek využívá bezpečnostní databáze společnosti Microsoft, se nelze dostat na web The Free Software Foundation (FSF), sloužící k zasílání darů této organizaci (donate.fsf.org). Byl totiž zařazen na seznam „závadných stránek“ – konkrétně do kategorie „gambling“ – a pokud firma stránky z dané kategorie blokuje, nelze se na tento web dostat.

FSF se tomu samozřejmě brání. Požádala Microsoft o opravu, konkrétně o vyřazení z uvedené nesmyslné kategorie a zařazení do kategorie „neziskové/ochranné/nevládní organizace“. Současně FSF důrazně varuje před používáním proprietárních „bezpečnostních“ řešení; považuje je za oxymóron, protože když uživatel nemá software pod svou kontrolou, není v bezpečí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog