přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla ohlásila partnerství, vytvoří vývojářskou dokumentaci pro webové prohlížeče

Mozilla ohlásila partnerství, vytvoří vývojářskou dokumentaci pro webové prohlížeče

Mozilla

Mozilla ohlásila partnerství s firmami Google, Microsoft a Samsung a se sdružením W3C. V jeho rámci vytvoří vývojářskou dokumentaci pro společné funkce webových prohlížečů. Usnadní tím vývoj webových aplikací.


Mozilla Corporation provozuje vývojářský portál MDN Web Docs (dříve Mozilla Developer Network), kde lze najít různé druhy dokumentace (referenční příručky, tutoriály, návody apod.) ke všem webovým technologiím, které se používají v rámci prohlížeče Mozilla Firefox. Zahrnuje jak webové standardy (HTML, CSS, JavaScript), tak i specializovaná rozhraní (Vibration API, Alarm API atd.) a tvorbu doplňků pro Firefox.

Firma nyní ohlásila partnerství se společnostmi Google, Microsoft a Samsung a také s konsorciem W3C, které se zabývá standardizací webových technologií. V rámci tohoto partnerství bude portál MDN Web Docs vylepšen tak, aby dokumentoval technologie napříč webovými prohlížeči a usnadnil tak vývojářům tvorbu přenositelných webových aplikací.

Pro toto partnerství byl zřízen poradní výbor, který má nyní devět členů (tři z Mozilly, po dvou z Googlu a Microsoftu, po jednom ze Samsungu a W3C). Firma Apple, která je také významným hráčem na poli webových technologií, se do projektu nezapojila; může se ale připojit i později, stejně jako případně někdo další.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »