přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla ohlásila partnerství, vytvoří vývojářskou dokumentaci pro webové prohlížeče

Mozilla ohlásila partnerství, vytvoří vývojářskou dokumentaci pro webové prohlížeče

Mozilla

Mozilla ohlásila partnerství s firmami Google, Microsoft a Samsung a se sdružením W3C. V jeho rámci vytvoří vývojářskou dokumentaci pro společné funkce webových prohlížečů. Usnadní tím vývoj webových aplikací.


Mozilla Corporation provozuje vývojářský portál MDN Web Docs (dříve Mozilla Developer Network), kde lze najít různé druhy dokumentace (referenční příručky, tutoriály, návody apod.) ke všem webovým technologiím, které se používají v rámci prohlížeče Mozilla Firefox. Zahrnuje jak webové standardy (HTML, CSS, JavaScript), tak i specializovaná rozhraní (Vibration API, Alarm API atd.) a tvorbu doplňků pro Firefox.

Firma nyní ohlásila partnerství se společnostmi Google, Microsoft a Samsung a také s konsorciem W3C, které se zabývá standardizací webových technologií. V rámci tohoto partnerství bude portál MDN Web Docs vylepšen tak, aby dokumentoval technologie napříč webovými prohlížeči a usnadnil tak vývojářům tvorbu přenositelných webových aplikací.

Pro toto partnerství byl zřízen poradní výbor, který má nyní devět členů (tři z Mozilly, po dvou z Googlu a Microsoftu, po jednom ze Samsungu a W3C). Firma Apple, která je také významným hráčem na poli webových technologií, se do projektu nezapojila; může se ale připojit i později, stejně jako případně někdo další.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz