přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nejstaršímu tuzemskému serveru od HP je patnáct let

Konference Cloud computing v praxi

Nejstaršímu tuzemskému serveru od HP je patnáct let

Na server se můžete zajít podívat do Muzea počítačů.


reklama

U příležitosti oslav 20. výročí zahájení prodeje serverů Hewlett-Packard ProLiant byla vyhlášena soutěž o nejstarší funkční server na území České republiky. Jediným omezením soutěže bylo, že kandidáti museli pocházet z dílny Hewlett-Packard. Výhercem se stal stařičký patnáctiletý server, který je poháněn procesorem Intel Pentium 75 MHz a operační paměťí 82 MB ECC (16MB na základní desce a 2× 32 MB v paměťových modulech), která byla později rozšířena na maximálních možných 208 MB. O ukládání dat se stará 18 GB pevný disk a 32b Fast-SCSI-2/P PCI řadič.

Majitel tohoto veterána si teď ale pořádně polepší, jako výhru získal nový server HP ProLiant ML330 G6. Ten se pyšní procesorem Intel Xeon E5504 s taktovací frekvencí 2 GHz, dvěma gigabajty operační paměti, dvojicí pevných disků s kapacitou 146 GB a oproti patnáct let starému serveru má až 126x vyšší výpočetní výkon. Vítězný server si prozatím budete moci prohlédnout v Muzeu počítačů, později se přesune do čestné vitríny zákaznického oddělení HP v Praze. Majitel svůj server používal jako síťové zázemí své kanceláře, nejčastěji pro ukládání a sdílení dat. Nejvíce se v soutěži objevovaly zhruba deset let staré servery.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Roman Bořánek

Student ekonomie a v podstatě běžný uživatel, který na Linux pohlíží trochu jinak, a to hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti, marketingu a byznysu. Baví ho Ubuntu, protože jako jedna z mála distribucí tyto oblasti nezanedbává.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »