přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NIST chystá zákaz využívání SMS pro dvoufaktorovou autentizaci

Atos

NIST chystá zákaz využívání SMS pro dvoufaktorovou autentizaci

Zákaz SMS

Americká standardizační organizace NIST do návrhu pravidel pro digitální autentizaci zařadila budoucí zákaz využívání SMS pro dvoufaktorovu autentizaci. Problém je spatřován hlavně ve VoIP.


National Institute of Standards and Technology (NIST) je standardizační organizace spadající pod Ministerstvo obchodu USA. Tato organizace nyní připravila návrh dokumentu Digital Authentication Guideline (DAG, česky pravidla pro digitální autentizaci), který ani po schválení nebude sice povinnou normou, ale například ho může americká veřejná správa využívat jako součást podmínek pro dodávky nových nebo vylepšených systémů.

Kontroverzní součástí návrhu DAG je zavržení a budoucí zákaz využívání SMS jako jednoho z faktorů dvoufázové autentizace. Tento druh komunikace je považován za problematický, zejména v souvislosti s VoIP:

„Pokud se ověřování vnější cestou provádí pomocí zpráv SMS přes veřejnou mobilní telefonní síť, musí si ověřovat zkontrolovat, že je předregistrované telefonní číslo aktuálně spojeno s mobilní sítí a nikoli s VoIP (nebo jinou na softwaru založenou) službou. Pak pošle SMS na předregistrované telefonní číslo. Změna čísla nesmí být možná bez dvoufaktorové autentizace v čase změny. Tento způsob využití SMS je zastaralý a budoucích verzích těchto pravidel už nebude povolen.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao