přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NIST chystá zákaz využívání SMS pro dvoufaktorovou autentizaci

NIST chystá zákaz využívání SMS pro dvoufaktorovou autentizaci

Zákaz SMS

Americká standardizační organizace NIST do návrhu pravidel pro digitální autentizaci zařadila budoucí zákaz využívání SMS pro dvoufaktorovu autentizaci. Problém je spatřován hlavně ve VoIP.


National Institute of Standards and Technology (NIST) je standardizační organizace spadající pod Ministerstvo obchodu USA. Tato organizace nyní připravila návrh dokumentu Digital Authentication Guideline (DAG, česky pravidla pro digitální autentizaci), který ani po schválení nebude sice povinnou normou, ale například ho může americká veřejná správa využívat jako součást podmínek pro dodávky nových nebo vylepšených systémů.

Kontroverzní součástí návrhu DAG je zavržení a budoucí zákaz využívání SMS jako jednoho z faktorů dvoufázové autentizace. Tento druh komunikace je považován za problematický, zejména v souvislosti s VoIP:

„Pokud se ověřování vnější cestou provádí pomocí zpráv SMS přes veřejnou mobilní telefonní síť, musí si ověřovat zkontrolovat, že je předregistrované telefonní číslo aktuálně spojeno s mobilní sítí a nikoli s VoIP (nebo jinou na softwaru založenou) službou. Pak pošle SMS na předregistrované telefonní číslo. Změna čísla nesmí být možná bez dvoufaktorové autentizace v čase změny. Tento způsob využití SMS je zastaralý a budoucích verzích těchto pravidel už nebude povolen.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

ZW3D 2022