přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NIX.CZ pomáhá se založením peeringového uzlu v Černé Hoře

NIX.CZ pomáhá se založením peeringového uzlu v Černé Hoře

NIX.CZ

Na přelomu září a října se v černohorské Budvě konal 21. ročníku konference Infofest 2014, jehož součástí byl workshop k vytvoření nezávislého propojovacího uzlu této středomořské republiky.


Akci pořádaly organizace ITU společně s místním ministerstvem pro informační a telekomunikační technologie a zúčastnili se jí i zástupci ISOC nebo evropských peeringových uzlů INEX, SOX.RS či NIX.CZ. Českou republiku zde reprezentoval technický ředitel NIX.CZ Adam Golecký.

„Kolegové z Černé Hory intenzivně pracují na vytvoření svého vlastního propojovacího uzlu. Svolali proto toto setkání, aby od pozvaných získali informace, které by jim v tomto jejich snažení mohly pomoci. Na našem sdružení oceňují především neutrálnost, neziskový statut, úspěšnou historii a s ní spojené zkušenosti. Těší nás, že se na nás kolegové z Černé Hory obrátili a jsme připraveni jim pomoci jak s budováním peeringového uzlu, tak s vytvářením lokální internetové a telekomunikační komunity,“ uvedl Adam Golecký.

Sdružení NIX.CZ dlouhodobě usiluje o rozvoj internetové komunity, a to nejen v České republice, ale také v zahraničí. Důkazem může být i podpora profesních setkání, jakými jsou konference Peering Day, nebo partnerství významných akcí typu European Peering Forum.Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vilém Sládek, CZ.NIC
Public Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos