přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Oznámen termín nové konference LinuxDays spolu s konferencí openSUSE a Gentoo

Konference Cloud computing v praxi

Oznámen termín nové konference LinuxDays spolu s konferencí openSUSE a Gentoo

linuxdays.png

Letos v říjnu se v Praze uskuteční hned několik konferencí. Odehraje se zde nově vzniklá konference LinuxDays. K ní se přidá čtvrtý ročník openSUSE Conference, dvanáctý ročník SUSE Labs conference a aby to nebylo málo, přidá se i první ročník Gentoo miniconf. A to vše ve stejné dny a na stejném místě.


reklama

Kdy se to všechno odehraje? Celá akce začíná v sobotu 20. října a bude probíhat celý víkend v budově FIT ČVUT v Dejvicích. OpenSUSE Conference a SUSE Labs se po víkendu oddělí a budou pokračovat ještě v pondělí a v úterý, ale už na Masarykově koleji.

Nyní něco ke konferencím samotným.

LinuxDays je nově vzniklá konference, která si klade za cíl vyplnit místo po zrušeném LinuxExpu. S LinuxExpem Praha přišla o velkou open-source konferenci a celá republika o jedinou open-source konferenci, kde projekty mohly získat stánky a oslovit tak návštěvníky akce přímo. A návštěvníci přišli o snadný způsob, jak si promluvit s vývojáři a zapojit se. Proto se po zrušení LinuxExpa dala dohromady část open-source komunity v Čechách a vznikla nová konference. LinuxEXPRES je mediálním partnerem konference, Liberix o.p.s. se podílí na její organizaci.

openSUSE Conference se bude letos konat již ctvrtým rokem. Zatím se vždy odehrávala v Norimberku a letos je to poprvé v jiném městě. Jelikož SUSE má velkou pobočku v Praze, volba padla logicky na hlavní město České republiky. Loni byla openSUSE Conference poprvé spojena se SUSE Labs konferencí. SUSE Labs konference má mnohem delší tradici a jednalo se původně o konferenci pro Labs oddělení firmy SUSE (toto oddělení se zabývá kernelem, glibc a jinými hardcore věcmi) a spřátelených firem. Loni se konference poprvé otevřela veřejnosti a ohlasy na tento krok byly velmi pozitivní, proto tomu bude nejinak i tento rok.

Gentoo miniconf je pokus o první Gentoo konferenci, kde by se mohli setkat lidé z Gentoo komunity tváří v tvář a řešit spolu věci spojené s distribucí. Proč zrovna Praha? Máme aktivní českou komunitu a existuje početná německá Gentoo komunita, která to má co by kamenem dohodil. Navíc z Německa pojede spoustu lidí na openSUSE Conference, což nabízí možnosti společného cestování.

Proč vše dohromady? V open source jde hlavně o spolupráci. A když už se plánovalo několik konferencí na víceméně podobnou dobu, spolupráce se přímo nabízela. Vše v duchu open source. Vznikl dokonce i společný rozcestník se společným obrázkem, odkud se můžete dostat na stránky všech konferencí.

Společné logo

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »