přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Oznámen termín nové konference LinuxDays spolu s konferencí openSUSE a Gentoo

Oznámen termín nové konference LinuxDays spolu s konferencí openSUSE a Gentoo

linuxdays.png

Letos v říjnu se v Praze uskuteční hned několik konferencí. Odehraje se zde nově vzniklá konference LinuxDays. K ní se přidá čtvrtý ročník openSUSE Conference, dvanáctý ročník SUSE Labs conference a aby to nebylo málo, přidá se i první ročník Gentoo miniconf. A to vše ve stejné dny a na stejném místě.


Kdy se to všechno odehraje? Celá akce začíná v sobotu 20. října a bude probíhat celý víkend v budově FIT ČVUT v Dejvicích. OpenSUSE Conference a SUSE Labs se po víkendu oddělí a budou pokračovat ještě v pondělí a v úterý, ale už na Masarykově koleji.

Nyní něco ke konferencím samotným.

LinuxDays je nově vzniklá konference, která si klade za cíl vyplnit místo po zrušeném LinuxExpu. S LinuxExpem Praha přišla o velkou open-source konferenci a celá republika o jedinou open-source konferenci, kde projekty mohly získat stánky a oslovit tak návštěvníky akce přímo. A návštěvníci přišli o snadný způsob, jak si promluvit s vývojáři a zapojit se. Proto se po zrušení LinuxExpa dala dohromady část open-source komunity v Čechách a vznikla nová konference. LinuxEXPRES je mediálním partnerem konference, Liberix o.p.s. se podílí na její organizaci.

openSUSE Conference se bude letos konat již ctvrtým rokem. Zatím se vždy odehrávala v Norimberku a letos je to poprvé v jiném městě. Jelikož SUSE má velkou pobočku v Praze, volba padla logicky na hlavní město České republiky. Loni byla openSUSE Conference poprvé spojena se SUSE Labs konferencí. SUSE Labs konference má mnohem delší tradici a jednalo se původně o konferenci pro Labs oddělení firmy SUSE (toto oddělení se zabývá kernelem, glibc a jinými hardcore věcmi) a spřátelených firem. Loni se konference poprvé otevřela veřejnosti a ohlasy na tento krok byly velmi pozitivní, proto tomu bude nejinak i tento rok.

Gentoo miniconf je pokus o první Gentoo konferenci, kde by se mohli setkat lidé z Gentoo komunity tváří v tvář a řešit spolu věci spojené s distribucí. Proč zrovna Praha? Máme aktivní českou komunitu a existuje početná německá Gentoo komunita, která to má co by kamenem dohodil. Navíc z Německa pojede spoustu lidí na openSUSE Conference, což nabízí možnosti společného cestování.

Proč vše dohromady? V open source jde hlavně o spolupráci. A když už se plánovalo několik konferencí na víceméně podobnou dobu, spolupráce se přímo nabízela. Vše v duchu open source. Vznikl dokonce i společný rozcestník se společným obrázkem, odkud se můžete dostat na stránky všech konferencí.

Společné logo

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »