přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nový router od CZ.NIC bude Turris Omnia

Nový router od CZ.NIC bude Turris Omnia

CZ.NIC

Sdružení CZ.NIC představilo na konferenci LinuxDays finální podobu a název pro nový router. Bude se jmenovat Turris Omnia a měl by být k dispozici v 1. čtvrtletí 2016.


Martin Strbačka ze sdružení CZ.NIC představil na konferenci LinuxDays finální podobu routeru, který byl dosud znám pod pracovním názvem Turris Lite. Oproti původním předpokladům bude v routeru, který ponese název Turris Omnia, výkonnější hardware - například dvoujádrový procesor ARM s kmitočtem 1,6 GHz, až 1 GB operační paměti, dva porty USB 3.0 nebo SFP klec.

K dispozici budou dvě verze (k dispozici by měly být v první čtvrtletí roku 2016). Jednodušší se bude prodávat bez krabičky (jen holá deska) a bez WiFi, cena by se měla vejít do 100 dolarů. "Plnotučná" verze v krabičce bude disponovat dvěma WiFi kartami (802.11b/g/n a 802.11ac), stát by měla do 200 dolarů. Softwarová část (Turris OS) bude mít otevřené zdrojové kódy, také hardware je koncipován jako otevřený (bude k dispozici schéma zapojení a později i kompletní výrobní dokumentace).

Martin Strbačka představuje Turris Omnia Martin Strbačka představuje Turris Omnia

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog