přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pracovní skupině pro open source v RIPE NCC spolupředsedá Ondřej Filip

Control

Pracovní skupině pro open source v RIPE NCC spolupředsedá Ondřej Filip

RIPE NCC

Ondřej Filip z CZ.NIC se stal jedním ze dvou spolupředsedů Open Source Working Group – pracovní skupiny RIPE NCC zaměřené na open source.


reklama

V rámci organizace RIPE NCC, spravující mimo jiné registr IP adres pro Evropu a Blízký východ, vznikla nedávno pracovní skupina věnující se open source. U jejího zrodu stáli pánové Martin Winter a Ondřej Filip. Oba internetoví odborníci se dlouhodobě věnují open source a to konkrétně projektům Quagga (Martin Winter) a BIRD (Ondřej Filip). Protože se se svými aktivitami nemohli v rámci RIPE NCC zapojit do již založených pracovních skupin, rozhodli se vytvořit vlastní WG věnovanou pouze open source.

O vzniku pracovní skupiny s oficiálním názvem Open Source Working Group je aktuální blogpost Ondřeje Filipa. V jeho závěru potom výkonný ředitel CZ.NIC a dlouholetý zastánce open source technologií dodává: „A zítra (16.10.) v 8:00 našeho času bude v rámci RIPE meetingu 67 v Athénách první plný běh této pracovní skupiny. Pokud Vás tedy open source týkající se síťových záležitostí zajímá, můžete se podívat i vzdáleně, celý RIPE meeting lze sledovat na tomto URL.“Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vilém Sládek, CZ.NIC