přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Open source & praxe: 2/2012 o komerčním využití open source

POINT.X (2018-19)

Open source & praxe: 2/2012 o komerčním využití open source

Druhé letošní vydání „novin“ Open source & praxe se (mimo jiné) věnuje tématu pragmatického využití open-source nástrojů v komerčním vývoji.


reklama

Naší snahou je mimo jiné poukázat na nepravdivost často opakovaných, ale přesto neplatných tvrzení, že open source je nekomerční, nesmí se prodávat, musí být zdarma a není radno si jej pouštět do vlastních komerčních produktů. Příklad firmy Kerio, která s velkým úspěchem staví svá uzavřená, proprietární řešení na mnoha open-source projektech, ukazuje, jak je to s možnostmi využití open source v komerční sféře doopravdy. Více na webu osspraxe.cz.

Magazín Open source & praxe je určen zejména těm, kdo rozhodují o nasazení informačních systémů, softwarových zakázkách atd. Víte-li o organizaci, škole, firmě nebo úřadu, kde by si chtěli nebo naopak měli přečíst o možnostech open source a o příkladech úspěšných nasazení open-source řešení, ozvěte se na adresu redakce@osspraxe_cz.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Robert Krátký

Robert Krátký

K Linuxu a open source jsem našel cestu přes FreeBSD v roce 2001. Téměř osm let jsem se věnoval portálu AbcLinuxu.cz jako šéfredaktor. Mojí největší vášní je cestování, zejména za kulinářskými zážitky. Profesionálně se věnuji lokalizaci softwaru a překladatelství obecně.


  • Distribuce: Debian
  • Grafické prostředí: KDE