přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenSSH 6.8: zásadně přepracovaná verze

OpenSSH 6.8: zásadně přepracovaná verze

OpenSSH

Nová verze technologie OpenSSH je oproti těm předchozím velmi podstatně přepracovaná. Přináší ale i mnoho funkčních novinek.


Byla vydána nová verze 6.8 technologie OpenSSH. Oproti těm dřívějším byla velmi podstatně přepracována – došlo k refactoringu kódu a změnila se vnitřní architektura, kód OpenSSH je nyní mnohem lépe testovatelný. Významné novinky jsou ale i ve funkční oblasti. Přibyla například volba FingerprintHash pro určování algoritmu použitého pro heše otisků, revokační seznamy klíčů (KRL) už nejsou závislé na OpenSSL, nově je možnost negovat kritéria pro volby Match nebo lze argumentem -G nechat klientský program (ssh) pouze zpracovat a vypsat konfigurační soubor.

Pozor na jednu změnu, která má dopady na kompatibilitu. Konfigurační parametr UseDNS je ve výchozím stavu nově vypnutý, což ovlivní situace, kdy se pracuje se jmennou adresou klienta.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog