přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, openSUSE nabídne rolling updates

openSUSE nabídne rolling updates

openSUSE se zařadí mezi linuxové distribuce nabízející tzv. rolling release, tedy plynulou aktualizaci na nové verze. Umožní to čerstvě představený projekt openSUSE Tumbleweed.


Rolling release (též rolling updates) je filosofie aktualizace softwaru založená na plynulém „povyšování“ verzí - na rozdíl od klasické aktualizace, kdy se průběžně vydávají pouze opravné verze a v nějaké pravidelné či nepravidelné periodě je vydán upgrade. U linuxových distribucí se rolling release používá například u Gentoo, Arch Linuxu nebo Linux Mint Debian Edition. Většina distribucí je vydávána klasicky, tedy v podobě průběžných oprav a občasného vydání nové verze.

Mezi distribuce nabízející rolling updates se nově zařadí také openSUSE. Greg Kroah-Hartman totiž představil projekt openSUSE Tumbleweed, který by to měl zajišťovat. Bude se jednat o speciální repozitář, kde budou k dispozici vždy balíčky stabilní verze určitého softwaru (nikoli balíčky z poslední stabilní verze distribuce). Neznamená to tedy, že se u openSUSE mění aktualizační filosofie, nýbrž že budou na výběr dvě cesty, jak aktualizovat (a každý uživatel si bude moci vybrat, kterou cestu půjde - zda zůstane u periodicky vydávaných verzí nebo bude používat plynulou aktualizaci). Projekt bude spuštěn s vydáním openSUSE 11.4.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz