přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Panopticlick 2.0: Jak váš prohlížeč chrání soukromí?

Panopticlick 2.0: Jak váš prohlížeč chrání soukromí?

EFF

Organizace EFF představila verzi 2.0 nástroje Panopticlick, umožňujícího testování ochrany soukromí ve webových prohlížečích. Zdrojové kódy jsou na GitHubu pod licencí AGPL.


Kromě notoricky známých cookies, na něž cílí směrnice Evropské komise (a o nichž se v posledních měsícího hodně hovořilo v souvislosti s postojem firmy Google), lze uživatele na webu sledovat i celou řadou dalších metod. Organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) vytvořila již před časem nástroj Panopticlick, umožňující otestovat stav webového prohlížeče z hlediska ochrany proti sledování. Nyní je tu jeho verze 2.0.

Nová verze přidává test právě na novější a hůře kontrolovatelné metody sledování, například canvas (kreslicí plocha v HTML5, kterou lze využití k zaznamenání dat podle potřeby) nebo fingerprinting podle konfigurace prohlížeče (verze, operační systém, velikost okna, aktivní doplňky atd.). Zdrojové kódy back-endu nástroje v jazyce Python byly kompletně přepsány a otevřeny pod licencí GNU Affero GPL; jsou k dispozici na GitHubu.

Panopticlick 2.0 Panopticlick 2.0

Nahoru

Příspěvky

Panopticlick 2.0: Jak váš prohlížeč chrání soukromí?
PL 19. 12. 2015, 13:42:58
Odpovědět  Odkaz 
Celkem to je :-)
"Within our dataset of several million visitors, only one in 21207.5392491 browsers have the same fingerprint as yours."
Re: Panopticlick 2.0: Jak váš prohlížeč chrání soukromí?
rr2 26. 12. 2015, 09:05:08
Odpovědět  Odkaz 
Aka si to dosiahol? Vsetko mozne som nastavil, napriek tomu mam one in 3133747.0
Je vobec mozne zakazat odosielanie mojich dat webom?

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog