přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pět důvodů, proč má Linux navrch

POINT.X (2018-19)

Pět důvodů, proč má Linux navrch

Tržby za servery s Linuxem rostly ve 2. čtvrtletí 2010 meziročně o 30,1 %, kdežto za servery s Windows jen o 6,7 %. Katherine Noyes z magazínu PCWorld uvádí pět důvodů, proč to není náhoda.


reklama

Přestože mají servery s Linuxem menší podíl na tržbách (za 2. čtvrtletí 2010 to bylo 1,8 mld. USD, což odpovídá podílu 16,8 %) než servery s Windows (5 mld. USD, tedy 46,7 %), jejich růst je větší a polepšily si meziročně o 2,5 procentního bodu. Katherine Noyes míní, že to není náhoda a že za tím stojí pádné důvody, které činí Linux pro provozovatele serverů atraktivním.

Těmito důvody jsou stabilita, bezpečnost, menší hardwarové požadavky, nižší TCO (celkové náklady na vlastnictví) a svoboda (eliminace „uzamčení“ k dodavateli). Proto podle autorky není překvapením, že vlády, organizace a největší světové firmy využívají pro své produkční servery právě open source software.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Tiskárna Brno