přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Porovnání OpenCL výkonu karet nVidia a ATI pod Linuxem

POINT.X (2018-19)

Porovnání OpenCL výkonu karet nVidia a ATI pod Linuxem

Phoronix provedl test výkonu karet nVidia a ATI pod Linuxem pro úlohy OpenCL (paralelní programování). Není až tak důležité, které zařízení mělo celkově navrch - spíše je zajímavé pozorovat různorodost výsledků.


reklama

OpenCL (Open Computing Language) je průmyslovým standardem pro paralelní programování heterogenních systémů. Protože právě paralelizace je zajímavou cestou ke zvyšování výkonu, lze OpenCL využívat u grafických karet a urychlit tak zpracování grafických dat. Nutnou podmínkou pro využití je však podpora v ovladačích.

Server Phoronix nyní publikoval test grafických karet nVidia a ATI pod Linuxem s benchmarky zaměřenými právě na OpenCL. Zajímavé je především pozorování, že různé karty mají pro různé testy rozdílné výsledky (tatáž karta v jednom testu exceluje, v jiném propadne). Kdo má zájem, může se podívat i na starší test OpenCL, kde proti sobě stály Linux a Apple Mac OS X.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog