přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Porovnání OpenCL výkonu karet nVidia a ATI pod Linuxem

Porovnání OpenCL výkonu karet nVidia a ATI pod Linuxem

Phoronix provedl test výkonu karet nVidia a ATI pod Linuxem pro úlohy OpenCL (paralelní programování). Není až tak důležité, které zařízení mělo celkově navrch - spíše je zajímavé pozorovat různorodost výsledků.


reklama

OpenCL (Open Computing Language) je průmyslovým standardem pro paralelní programování heterogenních systémů. Protože právě paralelizace je zajímavou cestou ke zvyšování výkonu, lze OpenCL využívat u grafických karet a urychlit tak zpracování grafických dat. Nutnou podmínkou pro využití je však podpora v ovladačích.

Server Phoronix nyní publikoval test grafických karet nVidia a ATI pod Linuxem s benchmarky zaměřenými právě na OpenCL. Zajímavé je především pozorování, že různé karty mají pro různé testy rozdílné výsledky (tatáž karta v jednom testu exceluje, v jiném propadne). Kdo má zájem, může se podívat i na starší test OpenCL, kde proti sobě stály Linux a Apple Mac OS X.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016