přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, PostgreSQL 9.6: paralelní dotazy, vyhledávání frází, synchronní replikace

PostgreSQL 9.6: paralelní dotazy, vyhledávání frází, synchronní replikace

PostgreSQL

Je tu nová verze databázového systému PostgreSQL. Mezi její novinky patří například paralelní dotazy, fulltextové vyhledávání celých frází, synchronní replikace databází na více cílových serverů nebo nové systémové pohledy a funkce.


Otevřený databázový systém PostgreSQL má novou verzi 9.6, která přináší celou řadu zajímavých novinek. Patří mezi ně například paralelní dotazy, umožňující zrychlit práci využitím více procesorových jader a více I/O kanálů. Zatím je implementována jen počáteční podpora, omezená jen na nemodifikující operace a s nutností explicitního zapnutí (ve výchozím stavu jsou paralelní dotazy vypnuty). Ve fulltextovém vyhledávání lze nově hledat i celé fráze.

Víte, že PostgreSQL využívá i Česká spořitelna (i pro kritické systémy)?

Synchronní replikace, zajišťující konzistenci všech instancí (samozřejmě na úkor rychlosti), může nově replikovat na více cílových serverů. Dále nová verze přináší řadu nových systémových pohledů a funkcí (například pohledy pg_config a pg_stat_progress_vacuum či funkce pg_blocking_pids() a pg_notification_queue_usage()), vylepšené řízení přístupu k některým funkcím (možnost správy oprávnění a využití předpřipravených rolí místo nutnosti využívat superuživatele) nebo rozšíření možností postgres_fdw.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz