přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Projekt OLPC získal grant 5,6 milionu USD

Control

Projekt OLPC získal grant 5,6 milionu USD

Nadace One Laptop per Child Foundation bude společně s firmou Marvell vyvíjet novou generaci tabletů. Firma Marvell na to poskytne grant 5,6 milionu dolarů.


reklama

Společnost Marvell poskytne nadaci One Laptop per Child Foundation, která má za cíl nabízet pro výuku dětí co nejlevnější přenosné počítače, grant 5,6 milionu amerických dolarů na vývoj nové generace tabletů založených na čipech Marvell. Bude se také mnohem výrazněji podílet i na samotném vývoji.

Firma už delší dobu sponzorovala činnost nadace, ale byla, jak říká Nicholas Negroponte z OLPC, „jen jednou z deseti“. Nyní se však, kromě posílení finanční účasti, stává i technologickým partnerem projektu. Nové tablety by měly být kompletně plastové, měly by mít „duální“ displej (dobře použitelný v interiéru i na denním světle) a jako operační systém by měl nově sloužit Android.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog