přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat Container Certification

Red Hat Container Certification

Red Hat

Firma Red Hat přestavila program certifikace aplikací distribuovaných ve formě kontejnerů (Linux Containers). Certifikace ověřuje bezchybnou funkčnost těchto aplikací na certifikovaných systémech.


Jednou z rozvíjejících se forem virtualizace systémů je virtualizace kontejnerová, kdy se na jednom stroji vytvoří samostatné, vzájemně izolované kontejnery pro běh aplikací na jedním jádrem. Každá aplikace tak má k dispozici potřebné prostředí a současně lze využívat výhody přímého přístupu k jádru běžícímu přímo nad hardwarem. Delší dobu je známo řešení OpenVZ, v poslední době se čím dál více prosazuje technologie Linux Containers (LXC) a rozšiřující formát Docker.

Právě pro LXC je určen nový certifikační program, který představila společnost Red Hat. Certifikace ověřuje, zda daná aplikace distribuovaná ve formě kontejneru bezchybně funguje na certifikovaných systémech – mezi ně budou patřit Red Hat Enterprise Linux (v připravované verzi 7) a cloudová platforma OpenShift. Pro podporu certifikace bude možné využívat Partner Early Access Program (PEAP), v rámci něhož budou moci tvůrci aplikací spolupracovat s odborníky z firmy Red Hat a podílet se i na strategii rozvoje kontejnerových technologií.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos