přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat Container Certification

Red Hat Container Certification

Red Hat

Firma Red Hat přestavila program certifikace aplikací distribuovaných ve formě kontejnerů (Linux Containers). Certifikace ověřuje bezchybnou funkčnost těchto aplikací na certifikovaných systémech.


reklama

Jednou z rozvíjejících se forem virtualizace systémů je virtualizace kontejnerová, kdy se na jednom stroji vytvoří samostatné, vzájemně izolované kontejnery pro běh aplikací na jedním jádrem. Každá aplikace tak má k dispozici potřebné prostředí a současně lze využívat výhody přímého přístupu k jádru běžícímu přímo nad hardwarem. Delší dobu je známo řešení OpenVZ, v poslední době se čím dál více prosazuje technologie Linux Containers (LXC) a rozšiřující formát Docker.

Právě pro LXC je určen nový certifikační program, který představila společnost Red Hat. Certifikace ověřuje, zda daná aplikace distribuovaná ve formě kontejneru bezchybně funguje na certifikovaných systémech – mezi ně budou patřit Red Hat Enterprise Linux (v připravované verzi 7) a cloudová platforma OpenShift. Pro podporu certifikace bude možné využívat Partner Early Access Program (PEAP), v rámci něhož budou moci tvůrci aplikací spolupracovat s odborníky z firmy Red Hat a podílet se i na strategii rozvoje kontejnerových technologií.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016