přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Red Hat Container Certification

Konference Cloud computing v praxi

Red Hat Container Certification

Red Hat

Firma Red Hat přestavila program certifikace aplikací distribuovaných ve formě kontejnerů (Linux Containers). Certifikace ověřuje bezchybnou funkčnost těchto aplikací na certifikovaných systémech.


reklama

Jednou z rozvíjejících se forem virtualizace systémů je virtualizace kontejnerová, kdy se na jednom stroji vytvoří samostatné, vzájemně izolované kontejnery pro běh aplikací na jedním jádrem. Každá aplikace tak má k dispozici potřebné prostředí a současně lze využívat výhody přímého přístupu k jádru běžícímu přímo nad hardwarem. Delší dobu je známo řešení OpenVZ, v poslední době se čím dál více prosazuje technologie Linux Containers (LXC) a rozšiřující formát Docker.

Právě pro LXC je určen nový certifikační program, který představila společnost Red Hat. Certifikace ověřuje, zda daná aplikace distribuovaná ve formě kontejneru bezchybně funguje na certifikovaných systémech – mezi ně budou patřit Red Hat Enterprise Linux (v připravované verzi 7) a cloudová platforma OpenShift. Pro podporu certifikace bude možné využívat Partner Early Access Program (PEAP), v rámci něhož budou moci tvůrci aplikací spolupracovat s odborníky z firmy Red Hat a podílet se i na strategii rozvoje kontejnerových technologií.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »