přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rok linuxového desktopu na Westcliff High School

Soutěž - reproduktory Trust

Rok linuxového desktopu na Westcliff High School

KDE

Anglická dívčí škola Westcliff High School for Girls Academy před rokem přešla na linuxové desktopy s KDE. Tamní správce sítě nyní shrnuje v rozhovoru zkušenosti s provozem.


reklama

Westcliff High School for Girls Academy (WHSG) je výběrová dívčí střední škola v jihovýchodní Anglii. V současné době má 1095 studentek. IT prostředky školy zahrnují 200 učitelských počítačů, více než 400 studentských, více než 100 notebooků, 33 počítačů iMac a několik tabletů s Androidem. Správce sítě Malcolm Moore se v rozhovoru podělil o zkušenosti s ročním provozem Linux s prostředím KDE na desktopech.

Migrace z Windows XP na Linux neproběhla najednou. Nejprve byl provoz otestován na 60 počítačích a po získání zpětné vazby byl finální plán migrace předložen ke schválení. Testovaly se dvojice distribucí Fedora/RHEL a openSUSE/SLED. Druhá dvojice nakonec zvítězila díky lepší podpoře prostředí KDE. Zkoušela se i desktopová prostředí, jako uživatelsky přívětivější se ukázalo KDE (Plasma).

Obecně bylo přijetí Linuxu a KDE studentkami velmi dobré, zvláště mezi těmi mladšími. Zatím běží Linux jen na studentských desktopech. V učitelských je systém Windows 7, protože dosud není k dispozici linuxový klient pro školní informační systém.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Rok linuxového desktopu na Westcliff High School
Petr Ježek 3. 08. 2013, 15:43:57
Odpovědět  Odkaz 
Proboha co to mají za podivný informační systém, který není dostupným linuxu? Já patnáct let nepoužívám jiný OS a připojuji se ke všem IS bez problémů. Nešlo snad o ekonomický systém školní správy s nějakým proprietárním účetnictvím?
Lukáš Jelínek Re: Rok linuxového desktopu na Westcliff High School
Lukáš Jelínek 3. 08. 2013, 23:32:37
Odpovědět  Odkaz 
Pakliže by to bylo něco udělaného třeba v Microsoft Visual FoxPro nebo v Accessu, tak bych se ani nedivil. Jinak třeba zdravotnické IS (ty, které se používají v ČR) taky často neběží v ničem jiném než ve Windows. Daly by se asi "nějak" zprovoznit přes Wine, ale je otázka, jak by se v tom pracovalo (stabilita, použitelnost GUI atd.).

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »