přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Sdružení NIX.CZ představilo zakládající členy projektu Bezpečná VLAN

Control

Sdružení NIX.CZ představilo zakládající členy projektu Bezpečná VLAN

VLAN

Společnosti ACTIVE 24, CESNET, CZ.NIC, Dial Telecom, Seznam.cz a Telefónica ČR se jako první přidaly k projektu Bezpečná VLAN.


reklama

ACTIVE 24, CESNET, CZ.NIC, Dial Telecom, Seznam.cz a Telefónica ČR – tyto společnosti se jako první přidaly k projektu Bezpečná VLAN, jehož cílem je lépe čelit útokům typu DoS a DDoS, které míří na internetové služby populární v České republice. Projekt Bezpečná VLAN vznikl na půdě českého propojovacího uzlu NIX.CZ a je reakcí především na intenzivní DoS útoky z března minulého roku.
 
Účast v projektu Bezpečná VLAN je spojená s řadou podmínek, které jsou zakotveny v pravidlech. Účastník musí být například určitou dobu připojený do uzlu NIX.CZ, musí být dostatečně důvěryhodný nebo se musí aktivně účastnit pracovních skupin.

"Členy Bezpečné VLAN se mohou stát pouze společnosti na vysoké technologické úrovni. Zájemce o vstup do projektu musí splnit celou řadu bezpečnostních podmínek a provést úpravy své sítě, jako je například obrana proti IP spoofingu. Ten je jednou z nejčastějších metod skrytí skutečného původce DoS útoku,“ dodává Adam Golecký, technický ředitel českého peeringového uzlu.

Bezpečnou VLAN řídí sami její členové. Ti jsou nezávislí na NIX.CZ a mají naprostou autonomii v tom, jak se rozhodují. Projekt vznikal v průběhu minulého roku a zástupci sdružení NIX.CZ o něm se svými členy diskutovali na řadě pracovních skupin a setkání.

Více v tiskové zprávě sdružení NIX.CZ.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vilém Sládek, CZ.NIC