přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru

CIO Agenda

Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru

skype_1.png

Společnost Canonical oznámila, že Skype je dostupný jako snap soubor, univerzální formát aplikací pro Linux.


Uvolnění znamená, že Skype může nabízet svou komunikační službu všem uživatelům Linuxu a ne pouze těm, kteří používají distribuci Ubuntu od firmy Canonical. Skype je produkt společnosti Microsoft, která umožnuje provádět video a hlasové hovory, posílat soubory a zprávy.

Evan Dandrea působící jako technický manager společnosti Snapcraft řekl, že uvolnění programu Skype jako snapového souboru zajistí, že uživatelé Linuxu automaticky obdrží nejnovější verze ihned po vydání. Funkce Snap rollback zajistí v případě chyby vrátit se bez problémů k předchozí verzi. A v neposlední řadě je velkou výhodou zabezpečení. Instalace jsou bezpečnější, jelikož jsou umístěny v karanténě pomocí kontejnerových protokolů.

Aplikace Skype Snap pracuje na všech linuxových distribucích, které podporují Snaps. Snaps jsou kontejnerizované softwarové balíčky navržené tak, aby fungovaly bezpečně v libovolném linuxovém prostředí  napříč desktopy i zařízeními v cloudu a IoT. Platforma Snapcraft umožňuje společnosti Microsoft mít jen jeden binární soubor, který je zaměřen na celý Linux, nikoliv jen na jednu distribuci.

Nahoru

Příspěvky

Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru
Jirka 6. 02. 2018, 12:58:26
Odpovědět  Odkaz 
Hmmm....

Možná krok správným směrem (ona univerzalita), jenže mám pocit, že soudruzi z M$ by se momentálně měli zaměřit na to, aby Skype vůbec fungoval (viz poslední tři (!!!) verze 8.13.0.2, 8.14.0.10 a 8.15.0.4 označené jako stable a jejich pouze bílé okno bez čehokoliv dalšího).

Nebýt balíčkovacího systému a možnosti zamknout poslední funkční verzi (8.11.0.4), tak smůla... Umožní přesně takové zamčení i onen Snap?

Vůbec nechápu - když už Skype požrali - tak proč zahodili léta bezchybně funkční, propracovanou a přitom zdravě minimalistickou verzi 4.x. Aneb i když ten současný bazmek 8.x náhodou momentálně běží, tak nesahá verzi 4.x ani po kolena). Ale je to plné omalovánek a barviček, takže zřejmě paráda...

Asi onen nezbytný "vývoj", možná malé šmírovací schopnosti....kdo ví.

Případně takřka epidemická nemoc https://i.imgur.com/xetoIrE.jpg ...
Re: Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru
nobody 8. 02. 2018, 22:48:02
Odpovědět  Odkaz 
souhlasim s tim ze verze 8 je vizualne hrozna prasarna(resp. sr&cka), nicmene verze 8.13.?, 8.14.? i 8.15.0.4 mi na Xubuntu (17.10, na jinem Skype nemam) funguje, tedy bile okno bez niceho zobrazi kdyz je zapnuto "spoustet pri startu pc", ale staci tuknout na ikony v tray a okno se doplni :)
Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru
Osvald Tretter 6. 02. 2018, 13:58:52
Odpovědět  Odkaz 
No, nevím jak na různých distrech, ale u mě (LM 18.3 x64 Cinnamon) nelze za boha odstranit jakejkoliv kontakt. A to už pěkně dlouho, navíc a to je současné "překvápko", se mi do blokovných kontaktů nahrnuly kontakty ještě z doby snad víc jak před 10-ti lety včetně těch, co byly samozřejmě řádně odstraněné.

Při pokusu odstranit je přes webové rozhraní je to nemlich to samý. Nebejt pár lidí, kteří bohužel nevládnou přejít na něco jinýho, tak už sem jej dávno zrušil. Ve windows tenhle nešvar není. Takže budu muset na chvilu nainstalit "wokenice", dat tam Skypa, v něm to všechno "očistit" a snad to bude v cajku a jestli ne, tak hold těch pár lidí odstřihnu a sebe ochotně taky...
Re: Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru
Black 7. 02. 2018, 17:25:45
Odpovědět  Odkaz 
no tak v linuxu je jakékoliv nastavení Skype oomezeno na minimum, dalo by se říci téměř nulové!!!
Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru
Razor 6. 02. 2018, 19:11:08
Odpovědět  Odkaz 
V zivote bych si tuhhle sr.u do systemu dobrovolne nenatahnul.
Re: Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru
Jirka 6. 02. 2018, 19:28:38
Odpovědět  Odkaz 
Jo, jenže co to je "dobrovolně"?

Když budou tzv. "všichni" používat GSM, GSM nebo GSM (případně GSM) síť, já budu mít pevnou linku a nebude existovat brána mezi těmito systémy, tak co?

Prostě s nimi přeruším veškeré kontakty?

Možná špatný příklad, ale v rychlosti mě jiný nenapadl a navíc si myslím, že je víc než postačující. Právě proto jsou tak špatně jakékoliv monopoly, vendor lock-in atd.

Jenže co když prostě není alternativa? Ne že by nebyla aplikace (i když zrovna moc jich není), ale "nejsou lidi". Prostě ovce žerou to, co jim bylo předhozeno (co na tom, že to jsou jedy a oblbováky, když je to tak krásně barevný...) a odlišný jedinec má pech.

Jasný?
Re: Re: Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru
Nemusím 6. 02. 2018, 20:07:25
Odpovědět  Odkaz 
Pokud ti někdo nedá hlaveň k hlavě abys používal to tvoje GSM, tak je to tvoje svobodná volba, kterou učinit nemusíš. Prostě nemusíš. Je to jenom o pohodlnosti a pocitu nutnosti. Musíš pít, jíst, dýchat, vyměšovat, umřít ...
Ale jinak samozejmě chápu a z podobného vendor tlaku jako je skype je mi taky na blití ...
Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru
Jirka 13. 02. 2018, 20:13:17
Odpovědět  Odkaz 
snap soubor, to bude nějaký trojan z dílny M$, nějaká obdoba exe zasírající a zpomalující sytém
Lukáš Jelínek Re: Skype přichází do Linuxu v podobě snap souboru
Lukáš Jelínek 14. 02. 2018, 01:41:19
Odpovědět  Odkaz 
Snap nemá nic společného s Microsoftem: https://www.ubuntu.com/desktop/snappy

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Cesta k efektivnímu hybridnímu cloudu aneb Best practises při přechodu do AWS

MasterIT světem teď hýbe hybridní infrastruktura. A s ní i multicloud. Oba pojmy zaznívají prakticky v každém technologickém médiu. Často autoři skloňují i největší poskytovatele veřejných cloudů – Amazon Web Services a Microsoft Azure – jejichž kombinací s privátním cloudem získáte právě onen hybridní cloud. Který může být zároveň i multicloudem.

Pokračování ...


GstarCAD – DWG kompatibilní 2D/3D CAD

Public Relations

STUDENT AGENCY uvolnila ruce IT pracovníkům a zvýšila dostupnost provozovaných služeb

RegiojetSTUDENT AGENCY Holding patří mezi nejvýznamnější české dopravce a prodejce letenek, zájezdů, ale i jazykových a pracovních pobytů v zahraničí. Staré řešení IT infrastruktury nebylo flexibilní a mělo vysoké nároky na správu a údržbu. Byla tak implementována moderní hyperkonvergovaná infrastruktura postavená na VMware vSAN a řešení Dell ve formě IaaS (infra struktura jako služba).

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »