přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Služba pro „ochranu dětí“ zpřístupňovala citlivé informace

IT Systems - Alza Media (Publero)

Služba pro „ochranu dětí“ zpřístupňovala citlivé informace

Hrozba

Služba uKnowKids.com, umožňující rodičům sledovat aktivity jejich dětí , kvůli chybně nakonfigurované MongoDB veřejně zpřístupňovala citlivé informace. Podobné případy v poslední době přibývají.


reklama

Rodiče, kteří chtěli svým dětem zajistit větší bezpečí jejich sledováním prostřednictvím služby uKnowKids.com, je naopak vystavili většímu nebezpečí. Provozovatelé služby totiž chybně nakonfigurovali databázový systém MongoDB a zpřístupňovali tak citlivé údaje, které služba o dětech sbírá, například jméno, polohu podle GPS, textové zprávy atd.

Problém odhalil bezpečnostní expert Chris Vickery, jenž nedávno například odkryl také únik informací o amerických voličích nebo o uživatelích populárních služeb firmy Sanrio. Také v těchto a dalších případech byla na vině chybná konfigurace databáze.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog