přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Spolek Otevřená města bude založen ve středu v Brně

Spolek Otevřená města bude založen ve středu v Brně

Město

Ve středu 21. října proběhne v Brně zakládající konference spolku Otevřená města, který má za cíl zlepšit otevřenost radnic v českých městech a obcích díky užší spolupráci mezi městy, obcemi a dalšími veřejnými institucemi.


V dubnu jsme vás informovali o tom, že v Česku vzniká spolek Otevřená města, který má zlepšit otevřenost veřejné správy a posílit spolupráci mezi městy, obcemi, kraji a dalšími orgány a organizacemi veřejné správy. Přestože spolek už nějakou dobu pracuje na neformální bázi a má již své konkrétní výsledky, formální podobu dostane až nyní. Ve středu 21. října 2015 od 10 hodin proběhne na brněnské radnici (Malinovského náměstí 3) zakládající konference spolku, který má za cíl nezávislost měst na dodavatelích, otevřenost dat i softwaru a zveřejňování smluv a faktur podle jednotného standardu.

„Od Otevřených měst si slibujeme, že zvýší zájem o tvorbu nebo i modifikace existujícího svobodného softwaru tak, aby plnil specifické potřeby samospráv. V současné situaci si sice mohou jednotlivé samosprávy zadávat vývoj na vlastní pěst, ale pak i samy nesou náklady. Pokud se při vývoji spojí, budou i náklady sdílené. Pokud se ukáže, že vývoj konkrétního řešení je v zájmu velké části členů, budou pak moci Otevřená města jeho vývoj finančně i organizačně podpořit. Výsledek pak samozřejmě budou moci volně užít i další samosprávy; výsadou členů bude pouze určování směru a prioritizace,“ říká radní města Brna pro transparentnost a IT Jiří Ulip.

Nahoru

Odkazy

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog